R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: red
2014-11-15, 04:48
Szpital WIELUŃSKI
Autor Wiadomość
wieluniak20 
Ma stragan na targu


Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 686
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-01-16, 08:47   

Panowie i koledzy forumowicze trochę odchodzicie od tematu podatki zostawcie w spokoju. Zajmijmy się tym jaki jest temat czyli : Szpital i wszystko związane ze szpitalami (ubezpieczenia,składki itd..) Równie dobrze moglibyśmy się zebrać w 100 osób w jakimś miejscu i godzinami to samo paplać przekrzykując się.
Zorganizujmy coś w rodzaju debaty na forum bez gadania głupot. Na czym to miało by polegać ? Założylibyśmy 1 temat lub dział (jeśli administracja będzie chciała się zgodzić) i każdy zainteresowany by przygotował swój własny pomysł wizji systemu ubezpieczeń,szpitali,przychodni czy aptek poparty swoimi za i przeciw i oczywiście minimalnymi finansami na przykładzie powiatu, da to mniejszy obrac w skali kraju. Np na przygotowania powiedzmy 7 dni.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-01-19, 09:28   

Tomograf działa, pacjenci z Wielunia odetchnęli


Pacjenci SP ZOZ Wieluń przez ostatnie dwa tygodnie musieli jeździć do Sieradza, aby wykonać badania. Wszystko dlatego, że w szpitalu nie działał tomograf komputerowy. Na szczęście od wczoraj badania znów można wykonywać na miejscu.
- W listopadzie spadłem z dachu, a pod koniec grudnia zaczęła boleć mnie głowa. Pojechałem do szpitala, aby zrobić badanie. Usłyszałem, żebym przyjechał za tydzień. To samo powiedziano mi po tygodniu. Myślałem już, że szpital nie ma kontraktu na to badanie - mówi zaniepokojony mieszkaniec Trębaczewa.

Dyrekcja szpitala uspokaja. - Awarii uległ stół do tomografu. Serwisuje go firma, która musi sprowadzać części zamienne z zagranicy, stąd około dwutygodniowa przerwa w badaniach. Wczoraj pacjenci mogli je już wykonać - wyjaśnia Bożena Łaz, dyrektor SP ZOZ .

Dyrektor Łaz zapewnia, że wszyscy pacjenci, których stan wymagał niezwłocznego przeprowadzenia badania tomografem komputerowym, mieli możliwość jego wykonania.

- Przewoziliśmy pacjentów do szpitala w Sieradzu. Takie awarie się zdarzają. Niedawno, właśnie w szpitalu w Sieradzu zepsuł się sprzęt i wtedy pacjenci z tego miasta przyjeżdżali na prześwietlenia do nas - dodaje Bożena Łaz.

Ze sprawnego komputerowego urządzenia najbardziej cieszą się pacjenci, którzy obecnie przebywają w szpitalu.

- Mam problemy z sercem. Dziś miałem zostać przewieziony na badanie do szpitala w Sieradzu, ale na szczęście tomograf już działa, więc zostanę na miejscu i spokojnie będę oczekiwał na wynik - mówi jeden z chorych.

Źródło: Dziennik Polska
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-01-19, 09:33   

Czy wieluński szpital zamieni się niebawem w wielki plac budowy i remontów? Wygląda na to, że tak. A to za sprawą przyznania SP ZOZ z Regionalnego Programu Operacyjnego 10 mln złotych! Lecznica doskonale wie na co przeznaczy tak duże pieniądze. Potrzeby są niemal nieograniczone.



Dyrektor szpitala Bożena Łaz chce m. in. za te pieniądze generalnie przebudować blok operacyjny, wybudować w szpitalu centralną sterylizatornię. To bardzo ważne, bo lecznica takową po prostu musi mieć. Ale to nie wszystko. W planach jest również generalny remont oddziału chirurgii- jednego z najważniejszych w szpitalu oraz oddziału urazowo- ortopedycznego i pomieszczeń do fizykoterapii.

Źródło: tvk.wsm.wielun.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
luna 
Słyszał o Wieluniu


Dołączyła: 18 Mar 2009
Posty: 15
Skąd: wieluń
Wysłany: 2010-01-19, 12:43   

Administrator napisał/a:
Czy wieluński szpital zamieni się niebawem w wielki plac budowy i remontów? Wygląda na to, że tak. A to za sprawą przyznania SP ZOZ z Regionalnego Programu Operacyjnego 10 mln złotych! Lecznica doskonale wie na co przeznaczy tak duże pieniądze. Potrzeby są niemal nieograniczone.



Dyrektor szpitala Bożena Łaz chce m. in. za te pieniądze generalnie przebudować blok operacyjny, wybudować w szpitalu centralną sterylizatornię. To bardzo ważne, bo lecznica takową po prostu musi mieć. Ale to nie wszystko. W planach jest również generalny remont oddziału chirurgii- jednego z najważniejszych w szpitalu oraz oddziału urazowo- ortopedycznego i pomieszczeń do fizykoterapii.

Źródło: tvk.wsm.wielun.pl


Wielka szkoda że dyrekcja i władze powiatu w swych planach wydatkowania środków z RPO nie pomyślały o przeznaczeniu pewnej kwoty na zakup samochodów transportu sanitarnego. Własny transport to wielkie oszczędności dla szpitala, ale powiatowi notable nie potrafią chyba liczyć i przymykają oko na niektóre jakże ważne dla szpitala sprawy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wieluniak20 
Ma stragan na targu


Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 686
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-01-19, 13:31   

po co im karetka następna skoro i tak Bomed by nią zarządzał ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-04-09, 20:34   

Otwarto zmodernizowany oddział chirurgii dziecięcej SP ZOZ Wieluń

Dzięki pozyskaniu 1,2 mln zł z norweskich funduszy oddział został powiększony o część, która należała do zlikwidowanego oddziału laryngologii.

Wszystkie sale zostały pomalowane i wyposażone w łazienki z prysznicami oraz nowe łóżka. Na modernizację i powiększenie oddziału przeznaczono 800 tys. zł. Pozostałe 400 tys. zł poszło zaś na realizację dwóch programów profilaktycznych.

Z lepszych warunków leczenia cieszą się przede wszystkim rodzice dzieci, które trafiają do szpitala. A tych jest sporo. Rocznie na oddział chirurgii dziecięcej trafia bowiem ok. 1.100 pacjentów. 30 procent z nich to mieszkańcy ościennych powiatów m.in. wieruszowskiego i pajęczańskiego.

- Teraz na oddziale jest ślicznie. Moja 2,5-letnia córka Klaudia miała ranę ciętą i musiała mieć szyte ścięgna. W takich warunkach na pewno lepiej będzie jej się dochodziło do zdrowia - mówi Żaneta Góra.

Kasia Słoma nie ma wątpliwości, że bardziej przestronne i estetyczne wnętrza pomagają przetrwać trudny okres spędzony w szpitalu bez rodziców: - Na pewno nowoczesne wnętrze ma lepszy wpływ na moje samopoczucie - nie ma wątpliwości Kasia.

SP ZOZ Wieluń powstał w 1954 roku. Obecnie w szpitalu rocznie przyjmowanych jest 13 tysięcy pacjentów. Niestety placówka od 11 lat nie otrzymuje pieniędzy na inwestycje. A w szpitalu oprócz chirurgii dziecięcej gruntownego remontu wymaga jeszcze wiele innych oddziałów. Pacjenci marzą o tym, by i tam sale zostały pomalowane, a ze ścian nie odpadał tynk. Dlatego władze szpitala szukają dodatkowych źródeł finansowania. W końcu się udało. Placówka otrzymała prawie 11 mln zł dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Zastrzyk finansowy pozwoli na przebudowę szpitala oraz kupno niezbędnego sprzętu. Aby inwestycja była możliwa do zrealizowania 3,5 mln zł zobowiązał dołożyć się powiat.

- Przez najbliższe dwa lata szpital będzie wielkim placem budowy - zapowiada Bożena Łaz, dyrektor SP ZOZ Wieluń.

Podczas uroczystego otwarcia oddziału szpital zwiedziła m.in. Jolanta Chełmińska, wojewoda łódzki. Kilka dni wcześniej w placówce pojawił się zaś Włodzimierz Fisiak, marszałek wójewództwa, który również odwiedził małych pacjentów i obejrzał obiekt, który zostanie wyremontowany z funduszy UE.

Źródło: Dziennik Polska
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-04-09, 21:01   

Gratulacje! Byłem na wyremontowanym oddziale rehabilitacji i muszę przyznać, że robi wrażenie.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
darek61 
Słyszał o Wieluniu


Wiek: 62
Dołączył: 15 Kwi 2010
Posty: 3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-04-15, 19:16   

a może tak wprowadzić czterobrygadowy system pracy dla lekarzy , to da znaczne oszczędności ponieważ lekarz w zależności od etatu dostaje potężne pieniądze za dyżur , nie wiem czy zadał sobie ktoś kłopot aby to policzyć...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
majk-el 
Wieluniaczek
garnki lepi



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 08 Mar 2006
Posty: 1805
Skąd: okalew/wrocław
Wysłany: 2010-04-15, 21:58   

darek61 napisał/a:
a może tak wprowadzić czterobrygadowy system pracy dla lekarzy , to da znaczne oszczędności ponieważ lekarz w zależności od etatu dostaje potężne pieniądze za dyżur , nie wiem czy zadał sobie ktoś kłopot aby to policzyć...


Co to jest czterobrygadowy system pracy i ile to jest "potężne pieniądze"?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2010-04-15, 22:03   

Ja słyszałam o TRZY-ZMIANOWYM-CZTERO-BRYGADOWYM: 2 dni na 6:00, 2 dni na 14:00, 2 dni na 22:00 i 2 dni wolnego. No chyba, że coś pomyliłam. :roll:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
jozefina22 
Dojeżdża PKSem
jozefina22


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 08 Lut 2009
Posty: 216
Skąd: tutejsza
Wysłany: 2010-04-17, 01:13   

Dominika napisał/a:
Ja słyszałam o TRZY-ZMIANOWYM-CZTERO-BRYGADOWYM: 2 dni na 6:00, 2 dni na 14:00, 2 dni na 22:00 i 2 dni wolnego. No chyba, że coś pomyliłam. :roll:

A co to da....mnie jako pacjentce...te zmiany ?
Mam rozumieć, że jak mnie dopadnie "wyrostek robaczkowy" na strefie zmian, to zacznie operację jeden chirurg a skończy drugi ? :roll:
Wolałabym by jednak robił to jeden...tzn....ten co zaczął..... :roll:
Tak mi się jakoś wydaje...( mylę się zapewne), że praca z chorymi, to nie dokręcanie śrubek...
Pewnie się mylę.... :roll:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2010-04-17, 07:58   

Ja tylko odpowiedziałam na pytanie majk-ela. Nigdzie nie napisałam, że to moja propozycja, że tak mi się podoba.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
waldex 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 13 razy
Wiek: 37
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 1003
Postawił 6 piw(a)
Skąd: EWI
Wysłany: 2010-04-17, 11:59   

jozefina22 napisał/a:
Dominika napisał/a:
Ja słyszałam o TRZY-ZMIANOWYM-CZTERO-BRYGADOWYM: 2 dni na 6:00, 2 dni na 14:00, 2 dni na 22:00 i 2 dni wolnego. No chyba, że coś pomyliłam. :roll:

A co to da....mnie jako pacjentce...te zmiany ?
Mam rozumieć, że jak mnie dopadnie "wyrostek robaczkowy" na strefie zmian, to zacznie operację jeden chirurg a skończy drugi ? :roll:
Wolałabym by jednak robił to jeden...tzn....ten co zaczął..... :roll:
Tak mi się jakoś wydaje...( mylę się zapewne), że praca z chorymi, to nie dokręcanie śrubek...
Pewnie się mylę.... :roll:

Niewątpliwie wykazałaś się tym pytaniem rozległą wiedzą z zakresu opieki szpitalnej i interwencji chirurgicznej. Dziwne, że nie spytałaś na innych forach, a dopiero później na wielun.biz.
Uspokoję Cię: ten sam dokończy zabieg co otworzył jamę brzuszną.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
luna 
Słyszał o Wieluniu


Dołączyła: 18 Mar 2009
Posty: 15
Skąd: wieluń
Wysłany: 2010-04-17, 18:59   

Administrator napisał/a:

Z lepszych warunków leczenia cieszą się przede wszystkim rodzice dzieci, które trafiają do szpitala. A tych jest sporo. Rocznie na oddział chirurgii dziecięcej trafia bowiem ok. 1.100 pacjentów. 30 procent z nich to mieszkańcy ościennych powiatów m.in. wieruszowskiego i pajęczańskiego.
Źródło: Dziennik Polska


Co do tego, że dzieci powinny być leczone w super komfortowych warunkach nikt na pewno nie ma wątpliwości, ale czy rozbudowa i powiększenie tego oddziału o pomieszczenia po laryngologii i wpompowanie kasy w remont jest zasadna to już temat do dyskusji.
1100 dzieci rocznie , to jak łatwo policzyć ok. trójki dzieci dziennie (jedna zapełniona sala lub w komfortowych warunkach trzy). Do tego pełna obsada personelu (lekarze, pielęgniarki, salowe) to generowanie kosztów, o których podczas kolejnej ,,szopki" (uroczyste otwarcie) zorganizowanej przez dyrekcje SP. ZOZ nie mówił nikt.
Utrzymanie placówki, w której leczy sie ok. trzech pacjentów dziennie jest zadaniem bardzo trudnym, a wręcz niewykonalnym. Po jakimś czasie okaże się, że Chirurgia Dziecięca, prowadzona w publicznym szpitalu jest nierentowna i trzeba ją zamknąć.
Wiecie kto wtedy przejmie super nowoczesny oddział ???
Ja wiem.....
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-04-22, 16:51   

Lekarze z Wielunia popełnili błąd, teraz chcą ugody z rodziną

W środę przed Sądem Rejonowym w Wieluniu stanęło sześciu lekarzy wieluńskiego szpitala.
Prokurator oskarża ich o popełnienie błędu lekarskiego, w wyniku którego 18-letnia Marlena Osadnik z Dzietrzkowic została kaleką. Przed wejściem na salę rozpraw w oczach Marleny pojawiły się łzy.

- Spotkanie z lekarzami, przez których straciłam stopę, stało się trudniejsze niż myślałam - mówi Marlena.

Powróciły wspomnienia sprzed ponad dwóch lat. 16-letnia wówczas Marlena zgłosiła się do szpitala na zabieg korekty krzywego palucha. Pozornie prosta operacja zakończyła się jednak amputacją stopą. - Kilkakrotnie powtarzaliśmy lekarzom, że dwa dni po założeniu gipsu zaczęłam odczuwać silny ucisk i pieczenie. Nie mogłam wytrzymać z bólu, ale lekarze nie reagowali - wspomina Marlena.

- Twierdzili, że córka jest rozkapryszona i uśpili naszą czujność. Trzeba było wziąć piłę i przeciąć ten cholerny gips - mówią Krystyna i Piotr Osadnikowie.

Kiedy w końcu po kilku dobach zdjęto gips okazało się, że nogę zaatakowała martwica. Nie pomogło częściowe wycięcie tkanek. Dziewczynę przewieziono do szpitala Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, gdzie Marlena i jej rodzice usłyszeli słowa, które zabrzmiały dla nich jak straszny wyrok - amputacja stopy.

Do tej pory lekarze z SP ZOZ Wieluń nie przyznawali się do winy. Wczoraj ku zaskoczeniu rodziny wszyscy medycy wystąpili o skierowanie sprawy do postępowania mediacyjnego. Dla rodziny to znak, że w końcu wzięli na siebie winę za wyrządzoną krzywdę. Po negocjacjach z pełnomocnikiem, Marlena wyraziła zgodę na mediację, a sprawa została odroczona. Wątpliwości, co do tego czy lekarze czują się winni tragedii, która spotkała Marlenę,
ma jednak ojciec. - Najgorsze jest to, że nie widzieliśmy żadnej skruchy w zachowaniu lekarzy. Przed wejściem na salę rozpraw i po wyjściu śmiali się i żartowali, jakby nic się nie stało - ubolewa Piotr Osadnik.

Osadnikowie domagają się nie tylko ukarania lekarzy, ale i odszkodowania. Do tej pory szpital wypłacił Marlenie 70 tys. zł. To zdaniem rodziców zbyt mało za tak wielką krzywdę.


Źródło:Dziennik Polska
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW