R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: red
2014-11-16, 22:51
Gmina Mokrsko na krawędzi bankructwa
Autor Wiadomość
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 44
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-06, 00:49   

bAN, a czy ty naiwnie sadzisz, że tych kredytów nie trzeba będzie spłacać? Poczytaj o Rewalu: http://radioszczecin.pl/1...rzesylka-od-kom
Naprawdę nikt nie widzi nic złego w ogromnym zadłużeniu gminy? Czy też obrońcy wójta są obrońcami nieprzypadkowo?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Dyzio 
Przejeżdżał przez Wieluń
Dyzio


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 76
Piwa: 1/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-06, 02:31   

- red a czy ty słyszałeś kiedykolwiek o kredycie którego
nie trzeba będzie spłacać wraz z odsetkami ?
chyba tylko w "Erze"

Ja nie , ale nie traktuje kogoś jak idiotę , i nieuka ekonomicznego ,
wydaje mi się że człowiek zrobił sobie jakiś biznes-plan ,
doszedł do wniosku że jest w stanie z tego wyjść ,
bo nikt świadomie nie władował by się pod prokuratora ,
a pojęcie ogromne jest względne , w stosunku do jednego gospodarstwa na pewno takie jest , ale w skali gminy już nie takie wielkie .

A poza tym nic z tej kasy chyba nie wziął do swojej kieszeni .

Może tylko nie przewidział że pojawi się ktoś ,
kto mu będzie w tym przeszkadzał , jątrząc na prawo i lewo ,
zbijając na tym kapitał polityczny .
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
RGM 
Dojeżdża PKSem
RGM2


Dołączył: 09 Sie 2014
Posty: 142
Piwa: 2/1
Skąd: Mokrsko
Wysłany: 2014-10-06, 07:35   

red napisał/a:
Czy też obrońcy wójta są obrońcami nieprzypadkowo?

Oczywiście, że przypadkiem pisze tutaj w godzinach pracy zatrudniony na etacie w UG Mokrsko informatyk z Konopnicy. Emocjonalnie wypowiada się osobisty mentor Pana Wójta czyli szara eminencja z lasu aktualnie zajęty szukaniem haków na konkurencję. Najbardziej udziela się jednak kuzyn jedynie słusznej władzy szykujący się do przejęcia schedy po swoim szefie.
Układ jest ściśle zamknięty po dwóch kadencjach i będzie bronił się wszelkimi sposobami. Manipulacją, przemilczeniem a najbardziej kłamstwem.

Fakty nie dadzą się jednak zakrzyczeć
- gmina Mokrsko jest zadłużona do krytycznego poziomu
- kontrola RIO wykazała wykroczenia, które powinny skutkować odwołaniem Wójta i Rady Gminy
- wnioski pokontrolne zostały ukryte przed Radnymi oraz społeczeństwem przez Pana Wójta, Przewodniczącego Rady i Przewodniczącą Komisji Rewizyjnej
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
MAR-COM 
Wieluniaczek


Pomógł: 29 razy
Wiek: 47
Dołączył: 24 Lip 2005
Posty: 1556
Piwa: 7/1
Skąd: EPJ
Wysłany: 2014-10-06, 08:03   

słuchaj RGM na tym forum nie pisze informatyk z UG Mokrsko
_________________
"Miałem zamiar zmienić koszulkę, ale zamiast tego zmieniłem zamiar" (Kubuś Puchatek)

www.destylarka.com
Urządzenia do produkcji wody destylowanej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 44
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-06, 11:34   

Ale nikt nie twierdzi, że wójt coś ukradł. Mowa jest raczej o przeinwestowaniu i bardzo dużych kredytach, które niebezpiecznie zbliżają gminę do granicy ustawowej. Każdy kredyt trzeba będzie spłacić - w to chyba nikt nie wątpi. Dodatkowo zarzuca się wójtowi ze aby uniknąć konsekwencji przekroczenia granicy długu, zastosował kreatywna księgowość.
Faktem jest, że RGM jest dość monotonny we wpisach. Ale nikt nie próbuje dyskutować z tym co pisze w sposób merytoryczny, tylko stosuje się głupie docinki i obraźliwe epitety. Ciekawi mnie co kieruje osobami, które tak ślepo bronią wójta. Bo raczej nie wierze w ich bezinteresownosc...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
MAR-COM 
Wieluniaczek


Pomógł: 29 razy
Wiek: 47
Dołączył: 24 Lip 2005
Posty: 1556
Piwa: 7/1
Skąd: EPJ
Wysłany: 2014-10-06, 11:46   

red napisał/a:
Faktem jest, że RGM jest dość monotonny we wpisach. Ale nikt nie próbuje dyskutować


z kim będziesz dyskutował jak RGM i spółka nie słuchają ,nie czytają tylko piszą co im każą, zadane były pytania do RGM ale jak zwykle bez odpowiedzi
_________________
"Miałem zamiar zmienić koszulkę, ale zamiast tego zmieniłem zamiar" (Kubuś Puchatek)

www.destylarka.com
Urządzenia do produkcji wody destylowanej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
RGM 
Dojeżdża PKSem
RGM2


Dołączył: 09 Sie 2014
Posty: 142
Piwa: 2/1
Skąd: Mokrsko
Wysłany: 2014-10-06, 15:05   

Wójt Gminy jako osoba sprawująca urząd z woli wyborców podlega publicznej krytyce.
Prawo do takiej krytyki jest zagwarantowane w Konstytucji RP w artykułach 14, 25, 49, 53 oraz 54. Gwarantuje ona każdemu wolność wypowiedzi. Każdy ma prawo do wyrażania swoich własnych poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania uzyskanych informacji.

I to byłoby tyle.
Karawana będzie szła dopóki Pan Wójt będzie Panem Wójtem. A jest naprawdę o czym pisać bo ujawnione fakty to tylko wierzchołek góry lodowej.
Osobiście nic do niego nie mam. Większość z nas kiedyś przekroczyła prędkość, upiła się czy poszła na lewo. Jednak od kogoś kto ma wpływ na życie ponad 5 000 ludzi chyba możemy wymagać czegoś więcej niż zadłużania gminy, ukrywania niewygodnych kwitów czy donoszenia na mieszkańców własnej gminy.
Ale o tym we właściwym czasie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Dyzio 
Przejeżdżał przez Wieluń
Dyzio


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 76
Piwa: 1/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-06, 16:04   

Jeśli to już jest takie ekonomiczne dno ,
jeśli lada chwila jak to przedstawił do każdego gospodarstwa
zapuka komornik żeby oddał 10.000 zł na spłatę kredytu które zaciągnął wójt .

To po co się tam pcha drzwiami i oknami ?

Są dwa powody .

Pierwszy , nie jest tak źle jak przedstawia ,
czyli wójt wiedział co robi i jest w stanie z tego wyjść ,
o czym on dobrze wie .

Drugi chce faktycznie gminę sprowadzić na dno ,
i wtedy powiedzieć , wina wójta , nie dało się nic zrobić ,
a przy okazji załatwić jakieś swoje ciemne interesy .

Jak na razie jego programem wyborczym jest "List jednego z mieszkańców gminy" ,
według mnie nie jednego tylko tego samego .

Prędkość sporadycznie przekraczam i to niewiele , po pijaku nigdy nie prowadziłem ,
nie mam potrzeby chodzenia na lewo , na prawo mi wystarcza .
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bAN 
Przyjeżdża na zakupy


Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 438
Piwa: 19/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-06, 16:51   

RGM napisał/a:

Osobiście nic do niego nie mam.


:shock:
oj tak
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
RGM 
Dojeżdża PKSem
RGM2


Dołączył: 09 Sie 2014
Posty: 142
Piwa: 2/1
Skąd: Mokrsko
Wysłany: 2014-10-06, 20:57   

Ciekawie jest skonstruowana narracja w wątku dotyczącego wynajmu budynków Ośrodków Zdrowia w Mokrsku i Ożarowie w zbiorowym opracowaniu opublikowanym na stronie BIP
http://www.bip.mokrsko.ak...5hzq2lr65ey.pdf
Mamy rozpisana całą historię z kosztami wynajmu i informację że ostatnia umowa podpisana z KAMEDem zawarta została na okres aż trzech miesięcy do 31 marca 2011. Po czym czytamy dwa razy, że dr Mokri nieoczekiwanie - tak podkreślono dwa razy w tekście - opuszcza wynajmowane budynki.
Budowa własnego ośrodka KAMEDu (pozwolenie wydano 3 lata wstecz) i podpisanie umowy na tak krótki czas nikomu w UG nic nie powiedziało zwłaszcza znając napięte stosunki między Panem Wójtem a dr Mokrim? Dalsza część to opis horroru jaki miał się rozegrać i sugestia, że mieszkańcy gminy zostaliby bez opieki lekarskiej. W tym czasie jednak już działa nowy ośrodek KAMED w Krzyworzece, który przejął wszystkich swoich dotychczasowych pacjentów z budynków w Mokrsku i Ożarowie.
Manipulację jakiej dopuścił się autor w tym fragmencie sugerując winę KAMEDu widać jak na dłoni - fakt, że wyprowadzi się z wynajmowanych budynków znany był od dłuższego czasu.

Dziwnym trafem wszyscy pracownicy UG i ich rodziny przenoszą swoje deklaracje do nowego dzierżawcy, któremu obniżono szybko czynsz prawie o połowę - powodu tego rabatu w opracowaniu nie podano. Kosztowało to przez 15 miesięcy budżet gminy ponad 70 tysięcy złotych czyli prawie tyle ile poprzedni najemca płacił przez taki sam okres czasu. Kosztów remontów i modernizacji już nie wspominamy skoro kolejny milion z coraz bardziej zadłużonego budżetu to była pilna konieczność.

Ta część opracowania pisanego przez przynajmniej dwie osoby wprowadza chaos w podanych kwotach raz podawanych netto a innym razem chyba brutto (skoro nie piszą, że netto) co dodatkowo dezorientuje przeciętnego czytelnika. Ten ma zrozumieć jedno: wszystko jest w największym porządku skoro nad wszystkim czuwa najlepsza ekipa w uzyskiwaniu dotacji i kredytów oraz propagandy sukcesu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
RGM 
Dojeżdża PKSem
RGM2


Dołączył: 09 Sie 2014
Posty: 142
Piwa: 2/1
Skąd: Mokrsko
Wysłany: 2014-10-07, 07:29   

Cały optymizm i swoją taktykę wyborczą Pan Wójt we wszystkich wystąpieniach opiera na zapisanym już w planach na 2015 rok zwrocie części środków za inwestycję związaną z kanalizacją w gminie.
Jak życie pokazuje niekoniecznie musza szybko te pieniądze pojawić się na koncie UG Mokrsko. I co wtedy? Jest plan B czy czekają na nas już w bankach kolejne kredyty by załatać w kolejnym roku dziurawy budżet?
Wystarczy opóźnienie lub pojawienie się jakichś uwag do wykonania projektu i znów pojawią się informacje o "chwilowych problemach związanych z opóźnionym wpływem środków do budżetu"? Jako gmina stąpamy po cienkim lodzie, gdyż nawet po otrzymaniu tej góry pieniędzy w przyszłym roku dalej zostanie do zwrotu 10 milionów złotych plus 350 tysięcy odsetek rocznie.
Czy o tym usłyszymy w najbliższym wywiadzie z Panem Wójtem? Wątpię.
Będzie o nagonce na jego osobę i wrednej konkurencji jaka chce go pozbawić szansy na zrobienie dobrze mieszkańcom gminy. Dla tych ostatnich w końcu to niewielka różnica czy zlicytują nas na 10 czy 13 milionów. 80 tysięcy różnicy w rocznej obsłudze długu to też niewiele gdy same koszty remontu szkoły w Mokrsku szacuje się na kolejne 3 miliony?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
MAR-COM 
Wieluniaczek


Pomógł: 29 razy
Wiek: 47
Dołączył: 24 Lip 2005
Posty: 1556
Piwa: 7/1
Skąd: EPJ
Wysłany: 2014-10-07, 10:04   

RGM napisał/a:
Dla tych ostatnich w końcu to niewielka różnica czy zlicytują nas na 10 czy 13 milionów.


jeszcze nie było żeby jakaś gminę zlicytowano . Posadzą komisarza i będzie gmina dalej istniała z tą różnicą że wójta nie będzie .

A czy zmiana wójta na innego coś zmieni , nowy przyjdzie z jakimś lekarstwem i uzdrowi gminę , a może przyjdzie z maszynką do robienia kasy i wrzuci ją na konto i polepszy się.

Ściągniecie inwestorów - pytam , co oni tu mają robić , w co inwestować ?
_________________
"Miałem zamiar zmienić koszulkę, ale zamiast tego zmieniłem zamiar" (Kubuś Puchatek)

www.destylarka.com
Urządzenia do produkcji wody destylowanej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
RGM 
Dojeżdża PKSem
RGM2


Dołączył: 09 Sie 2014
Posty: 142
Piwa: 2/1
Skąd: Mokrsko
Wysłany: 2014-10-07, 10:46   

MAR-COM napisał/a:


jeszcze nie było żeby jakaś gminę zlicytowano . Posadzą komisarza i będzie gmina dalej istniała z tą różnicą że wójta nie będzie .


Dziwne, że tego zdania nie podziela twój szef, który posunął się do ukrycia niewygodnego raportu RIO, dzięki któremu w gminie miał szansę zagościć komisarz.

MAR-COM napisał/a:

A czy zmiana wójta na innego coś zmieni , nowy przyjdzie z jakimś lekarstwem i uzdrowi gminę..?

Mamy okazję się przekonać po tych wyborach. Ja zaryzykuję a ty i tak nie możesz tutaj głosować.

MAR-COM napisał/a:
Ściągniecie inwestorów - pytam , co oni tu mają robić , w co inwestować ?

No to ja się pytam po co Pan Wójt umoczył kasę w planowane przekształcenie 100 ha terenu miedzy Krzyworzeką a Wieluniem na teren przemysłowy? Przecież chyba nie tylko po to by podnieść wartość własnych działek, które leżą na tym obszarze.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-07, 20:32   

RGM napisał/a:
Dziwne, że tego zdania nie podziela twój szef

Jeszcze jedna insynuacja kto jest kim i dostaniesz podwójne ostrzeżenie.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
RGM 
Dojeżdża PKSem
RGM2


Dołączył: 09 Sie 2014
Posty: 142
Piwa: 2/1
Skąd: Mokrsko
Wysłany: 2014-10-07, 21:04   

Ferbik napisał/a:

Jeszcze jedna insynuacja kto jest kim i dostaniesz podwójne ostrzeżenie.

Czy moi adwersarze otrzymali podobne wpisy np. MAR-COM za insynuacje, że mam płacone od każdego wpisu ?
Za wypowiedź tego typu
bAN napisał/a:
po twej odpowiedzi widać ze jestes zwykłym pajacem i nie ma co brać Twoich pierdów na poważnie.

na normalnym forum banuje się od razu.

Ty Ferbik odbierasz mi prawo, by domyślać się kto stoi po drugiej stronie. Nie będę się szarpał z tobą skoro masz tu władze i nie zależy ci na temacie z 8000 wejść.
Możesz mnie zablokować bez żadnych ostrzeżeń, kiedy tylko uznasz to za właściwe. Obiecuję nie płakać.
Ostatnio zmieniony przez RGM 2014-10-07, 22:02, w całości zmieniany 2 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW