R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Komputer z monitorem do 3000 tys
Autor Wiadomość
nullOne 
Dojeżdża PKSem



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 168
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Druga strona kabla
Wysłany: 2011-11-22, 14:51   

Laptopy do gier są, gemingowy segment, ale są horrendalne drogie i ludzie którzy je kupują mają świadomość że poniekąd przepłacają - jestem jednym z nich, miło mi poznać ;d Inna rzecz że nie mam czasu grać... ale miałem swoje powody żeby przepłacić.

Wracając do tematu. Jeśli to ma być komputer do grania to najlepiej stacjonarka z LEDowym monitorem średniej klasy (IMHO). Laptopy są okej, ale to dalej są laptopy i mają takie same ograniczenia jak miały zawsze... Jeśli jesteś ekstremista i5 2500k... ale są drogie, droższe od AMD. W laptopach to intel jest bez konkurencyjny, ale stacjonarki, zależy od tego ile masz kasy i indywidualnych preferencji. Co do karty, osobiście jestem fanem nvidii - gdyby ktoś pytał czemu, ati + linux to dla mnie od pewnego czasu wielkie NIE. kwestia teraz jest jak żonglować podzespołami żeby mieć solidną płytę główną bo to jest podstawa. Druga podstawa to jest LEDowy monitor, moje prywatne zdanie, ale uważam że warto dopłacić te kilkaset zł, bo widać różnicę na pierwszy rzut oka - mam na tym punkcie zboczenie - tzn jakości.

Inna wielka zaleta to jest możliwość pracy na 2 monitorach w miarę komfortowo, można je ustawić koło siebie i wychodzi efektywniej niż na laptopie, ale to nie ma w sumie znaczenia przy zastosowaniu domowy.

Zostawiając na boku odwieczną batalie intel vs AMD kwestia jest tylko taka czy chcesz dopłacić za solidne i5 czy nie, jeśli nie to pewnie AMD.
_________________
Będę wyjątkowy! wykonam skrypty js i php! Za rozsądną opłata ;p

ASUS freak!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Maciej 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
EWI w Sercu



Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1155
Piwa: 5/6
Skąd: EWI-OOL
Wysłany: 2011-11-22, 14:52   

kitor napisał/a:

:P


oj tam oj tam :D

Normalnie jakbym moją żonę słyszał .
_________________
Jeśli pozwolisz, by robactwo się rozmnożyło, rodzą się prawa robactwa. I rodzą się piewcy, którzy będą je wysławiać.
Antoine de Saint-Exupery
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hajen 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
4x2+8x1x1+2+1



Pomógł: 27 razy
Wiek: 35
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 1451
Piwa: 29/26
Skąd: Wieluń/Warszawa
Wysłany: 2011-11-22, 15:01   

Komputer mozna kupic normalny z 2 tysie. W takim wypadku fajnie kupic monitor 22 albo 24 cale, zeby moc sobie obejrzec na nim jakis fajny film od czasu do czasu.

Dla mnie w tym momencie nie ma lepszego wyjscia niz procesor Intel (i5) i karta graficzna Radeona. i5 wspiera wirtualizację, więc instalacja Virtual Boxa na Windowsie i wyemulowanie sobie linuxa jest bezproblemowe, bez spadku jakościowego i wspiera kartę graficzną wirtualizując kompatybilną dla linuxa.

Mój służbowy laptop jest na i5 i owe wspieranie wirtualizacji dziala genialnie. Oracle Solaris i Ubuntu chodzą bez najmniejszych przeszkód mając 2GB ramu i przydzielone dwa rdzenie.
_________________
Też jestem w szoku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-11-22, 15:02   

maaciej76, nie przejmuj się - ja też dziecku xboxa kupiłem, żeby sobie pograć :D
A co do wymagań:

Battlefield na nowym silniku Frostbite 2.0 - wymagania zalecane:

* System: Windows 7 64-bit
* Procesor: Quad Core CPU
* Pamięć: 4GB RAM
* Grafika: kompatybilna z DirectX 11 z 1024MB RAM (Nvidia GeForce GTX 560 lub ATI Radeon 6950)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
nullOne 
Dojeżdża PKSem



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 168
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Druga strona kabla
Wysłany: 2011-11-22, 15:11   

hajen, możne się czepiam, ale chyba 1 rdzeń i dwa watki, a nie dwa rdzenie....

co do kompa, i5, 4 giga ramu, solidna płyta, dysk jakiś, monitor i najlepsza karta na jaka zostanie? ja i tak będzie trzeba wymienić za jakiś rok IMHO.
_________________
Będę wyjątkowy! wykonam skrypty js i php! Za rozsądną opłata ;p

ASUS freak!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hajen 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
4x2+8x1x1+2+1



Pomógł: 27 razy
Wiek: 35
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 1451
Piwa: 29/26
Skąd: Wieluń/Warszawa
Wysłany: 2011-11-22, 15:23   

Procesor:
Intel Core i5-650 /3.2GHz, 4MB, LGA1156, BOX/
630 zł

Płyta główna:
Asus P7P55-M /intel P55, DDR3 1600, GLan, mATX/
349 zł

Pamięć RAM:
Geil 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 Value Plus
130 zł

Dysk twardy:
Western Digital 250GB 7200rpm 8MB cache ATA100
360 zł

Karta graficzna:
Asus Radeon HD6770 1GB DDR5 /128bit/ DVI/HDMI
420 zł

Nagrywarka DVD:
LG GH24LS70 SATA LightScribe (black)
99 zł

Klawiatura:
Microsoft Wired Keyboard 200 USB
49 zł

Mysz:
Microsoft Comfort Optical Mouse 4500
79 zł

Obudowa:
Antec Gamer Three Hundred (bez zasilacza)
269 zł

Zasilacz:
Corsair 600W [CMPSU-600CXV2EU]
269 zł

Monitor:
Samsung B2230N (16:9, 5ms, Full HD)
430 zł


Łącznie 3084zł - www.esc.pl

:) mam ten sam monitor, zasilacz, obudowę, nagrywarkę, mysz. Mój procesor to Quad, ale za to słabszy, mam starszą grafę i wolniejsze pamięci. W Call of Duty MW3, Battlefield 3, Skryim, League of Legends gram sobie normalnie bez ścinek :P

nullOne napisał/a:
hajen, możne się czepiam, ale chyba 1 rdzeń i dwa watki, a nie dwa rdzenie....


Jakie to ma znaczenie z punktu maszyny wirtualnej?
_________________
Też jestem w szoku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-11-22, 15:50   

Zasilacz jeśli już to zdecydowanie Chiefteca. Dysk zdecydowanie większy, jakieś 0,5TB. 250GB w tej chwili to takie minimum. Płyta Asus, Gigabyte, MSi - na chipsecie Intela. Od lat jeździłem na Intelu, podkusiło mnie żeby sobie "polepszyć" na AMD i chipset nVidii. Porażka przy graficznych programach 2D. Słabszy taktowaniem proc na Intelu dawał zdecydowanie lepiej radę, niż mocniejszy AMD.

hajen napisał/a:
W Battlefield 3 gram sobie normalnie bez ścinek

Na pełnych detalach?
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
hajen 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
4x2+8x1x1+2+1



Pomógł: 27 razy
Wiek: 35
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 1451
Piwa: 29/26
Skąd: Wieluń/Warszawa
Wysłany: 2011-11-22, 15:56   

Nie, sam napisales, jak kosmiczne sa wymagania :P . Zawsze wylaczam filtrowanie i synchronizacje pionowa oraz (nie pamietam jak sie ten efekt nazywa) glebie obrazu? To, że teren z daleka nie jest ani dokladny ani do konca precyzyjny i ładny.

Ale nie zmienia to faktu, ze bronie oraz modele postaci wygladaja bardzo ladnie, gra chodzi plynnie i bez problemu :)

Uważam, że ten sprzęt, który podałem bez problemu poradzi sobie z tą grą :) .

Cytat:
Zasilacz jeśli już to zdecydowanie Chiefteca. Dysk zdecydowanie większy, jakieś 0,5TB. 250GB w tej chwili to takie minimum. Płyta Asus, Gigabyte, MSi - na chipsecie Intela. Od lat jeździłem na Intelu, podkusiło mnie żeby sobie "polepszyć" na AMD i chipset nVidii. Porażka przy graficznych programach 2D. Słabszy taktowaniem proc na Intelu dawał zdecydowanie lepiej radę, niż mocniejszy AMD.


Ja tam widziałem wiele chiefteców popalonych. Ja kupiłem Corsaira, moi koledzy poszli w ślad za mną. Nie ma żadnego problemu z tym zasilaczem. Dysk 250GB, ale chciałem dobry dysk i zmieszczenie się w budżecie. Można oczywiście kupić słabego seagate'a z większą pojemnością :) . Płyty główne to szerokie pole do popisu, nie czepiałbym się jednej firmy. Ja sam mam DFI i nie narzekam :)
_________________
Też jestem w szoku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-11-22, 16:03   

hajen, jeszcze tak offtopowo wtrącę - na konsole Battlefield wyszedł w wersji lajtowo- HD - jak nie zainstalujesz dodatków graficznych, to w trybie HD nie pograsz - co za tym idzie - analogicznie przy PC potrzeba większej mocy na HD.
Piszę to, ponieważ coraz częściej gry będą wychodzić teraz na silniku Frostbite, a co za tym idzie DirectX 11 to powoli podstawa gier.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
kitor 
Moderator



Pomógł: 27 razy
Wiek: 31
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 1283
Piwa: 38/39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-11-22, 17:35   

Ferbik, nie przesadzaj z Chieftecami, Corsair robi porównywalne jakościowo i to tworzone pod kątem gamingu (mocne linie +12V w dużej ilośći, wysoka sprawność itd). To samo OCZ StealhXStream2/ModXstream.

http://nvision.pl/45-zasi...details-51.html

Zobacz sobie na wykresy (parę stron) jak to wypada. Ja używam np Corsaira CMPSU-520HXEU (w sumie to zwie się on hx520w...), za którego używanego zapłaciłem 160zł (!, normalna cena rynkowa obecnie)
Nie mówię że Chieftec jest złym wyborem, ale czasy kiedy był królem minęły bezpowrotnie. Jest równie przereklamowany jak pewne liceum w Wieluniu ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
nullOne 
Dojeżdża PKSem



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 168
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Druga strona kabla
Wysłany: 2011-11-22, 17:49   

hajen napisał/a:
Procesor:
Dysk twardy:
Western Digital 250GB 7200rpm 8MB cache ATA100
360 zł

nullOne napisał/a:
hajen, możne się czepiam, ale chyba 1 rdzeń i dwa watki, a nie dwa rdzenie....


Jakie to ma znaczenie z punktu maszyny wirtualnej?


Pojemność jak pojemność, ale dlaczego ata 100? trochę bezsens, w erze sata... całkiem inny komfort używania takiego komputera. IMHO

Monitor też zwykły LCD...

no technologiczne z punktu widzenia procesora. Napiszesz tak i potem ludzie będą pierdoły powtarzać. O ile część cię zrozumie, to reszta....

Nie zawsze liczy się taktowanie jak Ferbik napisał wcześniej, o ile w grach starszych się liczyło bardziej, tak w nowszych i programach graficznych/kompresji wideo liczy się bardziej wydajność, a tutaj intel rządzi, Sandy Bridge troszkę odsadził AMD na high endzie... troszkę bardziej niż poprzednio, bo nie oszukujmy się high end to jest Intel i tylko Intel.
_________________
Będę wyjątkowy! wykonam skrypty js i php! Za rozsądną opłata ;p

ASUS freak!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hajen 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
4x2+8x1x1+2+1



Pomógł: 27 razy
Wiek: 35
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 1451
Piwa: 29/26
Skąd: Wieluń/Warszawa
Wysłany: 2011-11-22, 19:12   

nullOne napisał/a:
Pojemność jak pojemność, ale dlaczego ata 100? trochę bezsens, w erze sata... całkiem inny komfort używania takiego komputera. IMHO

Moje niedopatrzenie.

nullOne napisał/a:
Monitor też zwykły LCD...

Kwota do 3000zł, a Ty chcesz zaproponować monitor za 1000zł?

nullOne napisał/a:
no technologiczne z punktu widzenia procesora. Napiszesz tak i potem ludzie będą pierdoły powtarzać. O ile część cię zrozumie, to reszta....

Widzę, że strasznie boli Cię ignorancja innych. Tylko jak trudno w tym wszystkim dostrzec własną ignorancję?... Jaki sens ma rozmowa o wątkach tudzież procesach, kiedy mamy na myśli wirtualną maszynę? Lakoniczne stwierdzenie, że udostępniasz dwa rdzenie jest złe? Nie! Bo tak w istocie jest. Jak sobie z tym radzi maszyna wirtualna, to już jej sprawa (nieistotne czy równolegle czy współbieżnie).
_________________
Też jestem w szoku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
nullOne 
Dojeżdża PKSem



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 168
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Druga strona kabla
Wysłany: 2011-11-22, 20:24   

no ja bym dal te 1000 ale mam zboczenie jak pisałem wcześniej... przedstawiam alternatywne którą najlepiej iść i obejrzeć w jakimś sklepie i potem zdecydować, czy warto czy nie, jeśli o monitor chodzi.

Ano bolą mnie niektóre rzeczy bo nieraz zdarzyło mi się dostać rykoszetem po tym jak się ktoś naczytał dyskusji po necie zrozumiał jak zrozumiał i potem ktoś (niestety ja) musiał prostować to w bólach i mękach. Sorry, ale się czepiam, czepiałem się i będę się czepiał. Dyskusja o maszynach wirtualnych i rdzeniach nie do końca jest jasna dla części osób szukających pomocy w konfiguracji komputera, z jednej strony ja się czepiam, z drugiej Ty wybiegasz przed szereg ciutkę. Rozmaiwszy generalnie o sprzęcie nie o oprogramowaniu, niestety zawsze widzę potencjalne problemy, nie wiem czy to zaleta czy wada, zresztą co ja się tym przejmuje, nieważne.
_________________
Będę wyjątkowy! wykonam skrypty js i php! Za rozsądną opłata ;p

ASUS freak!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
MAR-COM 
Wieluniaczek


Pomógł: 29 razy
Wiek: 47
Dołączył: 24 Lip 2005
Posty: 1556
Piwa: 7/1
Skąd: EPJ
Wysłany: 2011-11-23, 15:04   

hajen napisał/a:
Procesor:
Intel Core i5-650 /3.2GHz, 4MB, LGA1156, BOX/
630 zł

Płyta główna:
Asus P7P55-M /intel P55, DDR3 1600, GLan, mATX/ - mozna tansza
349 zł

Pamięć RAM:
Geil 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 Value Plus - moze lepiej 4GB w jednej kosci
130 zł

Dysk twardy:
Western Digital 250GB 7200rpm 8MB cache ATA100
360 zł

Karta graficzna:
Asus Radeon HD6770 1GB DDR5 /128bit/ DVI/HDMI - lepiej doplacic do GTX560 256BIT
420 zł

Nagrywarka DVD:
LG GH24LS70 SATA LightScribe (black)
99 zł

Klawiatura:
Microsoft Wired Keyboard 200 USB
49 zł

Mysz:
Microsoft Comfort Optical Mouse 4500
79 zł

Obudowa:
Antec Gamer Three Hundred (bez zasilacza) - mozna tansza bez zasilacza, po co taka droga
269 zł

Zasilacz:
Corsair 600W [CMPSU-600CXV2EU]
269 zł

Monitor:
Samsung B2230N (16:9, 5ms, Full HD)
430 zł


+ system , żeby być legalnym :)

lub coś na AMD QuadCore - może być lekko taniej niż na i5 :)
_________________
"Miałem zamiar zmienić koszulkę, ale zamiast tego zmieniłem zamiar" (Kubuś Puchatek)

www.destylarka.com
Urządzenia do produkcji wody destylowanej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Barca 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 11 Gru 2010
Posty: 363
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Wie(życzka)luń
Wysłany: 2011-11-25, 08:00   

Maaciej76 kupiłeś już kompa?
Ja polecam zajrzeć na stronki: http://www.arest.pl/ lub http://www.morele.net/.
Jak jeszcze nie kupiłeś odezwij się na priv i coś złożymy solidnego.
Ostatnio zmieniony przez Barca 2011-11-25, 10:03, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW