R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Studiowanie Słowa Bożego
Autor Wiadomość
FISHERMAN 
Przejeżdżał przez Wieluń
FISHERMAN



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Kwi 2010
Posty: 96
Skąd: WIELUŃ
Wysłany: 2010-11-10, 00:18   

obywatel napisał/a:
Bóg stworzył człowieka na swój obraz i podobieństwo z możliwością myślenia i podejmowania własnych decyzji

Jeśli jest podobny do Ciebie i myśli tak jak Ty, to nie ma się co dziwić, że tak się wszystko pieprzy na tym świecie. :evil:

[ Dodano: 2010-11-10, 00:31 ]
Logoss- Twoja strona jest do bani. Zrób z nią porządek. I po co czarujecie z Rebeką, nie łatwiej jest przyznać (przecież to nie wstyd) że jesteście internetowymi Świadkami J.
_________________
KOSMITOM MÓWIMY STANOWCZO - NIE !!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Rebeka 
Słyszał o Wieluniu


Dołączyła: 09 Maj 2010
Posty: 22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-10, 06:46   

Fisherman muszę cię rozczarować ale nie jestem Świadkiem J.
_________________
"A to jest żywot wieczny, aby poznali ciebie, jedynego prawdziwego Boga i Jezusa Chrystusa, którego posłałeś." Jan 17,3
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
logoss 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 22 Paź 2010
Posty: 56
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-10, 07:18   

Ja też cię muszę rozczarować także nie jestem Świadkiem, ale wiem że to porządni ludzie nie używają wulgaryzmów.

Co do przykazania "nie zabijaj" ma podpunkty, trzeba przeczytać całe prawo Mojżeszowe
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Syla 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
SuperStar



Pomogła: 7 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 10 Gru 2005
Posty: 1063
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-10, 12:48   

Dla jego bolesnej męki... :roll:
_________________
SUCCESS UNLIMITED
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
logoss 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 22 Paź 2010
Posty: 56
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-10, 18:25   

Ciekawi mnie czy Gregg Sparrow jest Adwentystą który tu niedawno napisał

Cytat:
Dlaczego drugie przykazanie zostało usunięte a dziesiąte rozbite na dwa (żeby się ilość zgadzała)???


bo taka teoria jest podobna do poglądów adwentystów, a że tacy też są w Wieluniu, Ja nie jestem adwentystą ale ciekawi mnie co o nich sądzicie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-11, 10:28   

Nie jestem Adwentystą... Jestem "katolikiem z przymusu" (ochrzczony jako kilkumiesięczny berbeć) takim dzięki któremu mówi się że w Polsce 95% społeczeństwa to katolicy.
Moja jak to napisałeś "teoria" nie jest żadną teorią... Czytałeś Biblię??? Przeczytaj jak faktycznie w Biblii wygląda dziesięć przykazań a jak naucza ksiądz na religii. Co do sprzeczności tego co jest w Biblii a tego co nauczają księża mógłbym ci tu wymienić co najmniej kilka. Tylko jak widać zaraz się okaże że jestem Jehowy albo Adwentysta albo Protestant a może nawet pederasta.
Zapytałem raz księdza na religii (jeszcze w technikum) o te sprzeczności to mi powiedział że czytam niewłaściwą Biblię... że czytam taką bez przypisów a powinienem czytac taką z przypisami, bo tam w przypisach jest "wszystko" wyjaśnione. Tylko ja sie pytam: kto pisał te przypisy że mam się do nich stosować??? Dlaczego kk narzuca jedynie słuszną interpretację???

Teraz raczej powiedziałbym, że jestem antyklerykałem. Mam dość fałszu i obłudy w KK i jego wpływowi na życie wszystkich obywateli (w tym niewierzących)... ale o tym w innym wątku na tym forum.


Poprawiono 1 błąd ort.
Ostatnio zmieniony przez Archdevil 2010-11-11, 12:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
   
logoss 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 22 Paź 2010
Posty: 56
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-11, 14:02   

Biblie znam, i znam zapisane w niej przykazania, i mogę się zgodzić z tobą z tym że czy to jest drugie czy dziesiąte, to nie ma w Biblii napisane, Biblia nie podaje numerów przykazań i do dzisiaj nie zabardzo wiemy w którym momencie kończyło się pierwsze i zaczynało drugie w czasach Mojżesza i KK podaje jako pierwsze "Nie będziesz miał innych bogów obok mnie, nie uczynisz sobie obrazu ani ....... żeby się temu kłaniać" 2Moj.20 Świadkowie i protestanci rozdzielają to na dwa nie będziesz mial innych bogów obok mnie" i drugie " nie uczynisz sobie obrazu ani figury żeby się temu kłaniać..."

ale jak powiedziałem nigdzie w Biblii nie ma powiedziane które z przykazań uważano za drugie, a które za trzecie, więc uważam że ważniejsze jest aby nie czcić obrazów jak mówi przykazanie a nie spierać się czy było pierwsze czy drugie

Co do kolejności przykazań i ich znaczenia wyjaśnia strona
http://www.piusx.org.pl/katechizm/4
Ostatnio zmieniony przez logoss 2010-11-11, 14:14, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yabos 
Wieluniaczek



Pomógł: 14 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 1660
Piwa: 4/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-11, 14:12   

Chciałem tylko powiedzieć, że czekam na odpowiedź na pytania które zadałem logossowi. A dokładniej na to: czy rodzice mogą wystawiać swoje dzieci na próby żeby sprawdzić ich miłość, nawet jeśli będą cierpieć (i nie tylko one, osoby postronne też)? Potem oczywiście wszystko wynagrodzimy.
_________________
Chcialbym byc pewniakiem jak ty
Ale wole miec zlote serce
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-11, 14:20   

Biblia Tysiąclecia napisał/a:

1 Wtedy mówił Bóg wszystkie te słowa: 2 «Ja jestem Pan, twój Bóg, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli.
3 Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie! 4 Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! 5 Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. 6 Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań.
7 Nie będziesz wzywał imienia Pana, Boga twego, do czczych rzeczy, gdyż Pan nie pozostawi bezkarnie tego, który wzywa Jego imienia do czczych rzeczy2.
8 Pamiętaj o dniu szabatu, aby go uświęcić3. 9 Sześć dni będziesz pracować i wykonywać wszystkie twe zajęcia. 10 Dzień zaś siódmy jest szabatem ku czci Pana, Boga twego. Nie możesz przeto w dniu tym wykonywać żadnej pracy ani ty sam, ani syn twój, ani twoja córka, ani twój niewolnik, ani twoja niewolnica, ani twoje bydło, ani cudzoziemiec, który mieszka pośród twych bram. 11 W sześciu dniach bowiem uczynił Pan niebo, ziemię, morze oraz wszystko, co jest w nich, w siódmym zaś dniu odpoczął. Dlatego pobłogosławił Pan dzień szabatu i uznał go za święty.
12 Czcij ojca twego i matkę twoją, abyś długo żył na ziemi, którą Pan, Bóg twój, da tobie.
13 Nie będziesz zabijał.
14 Nie będziesz cudzołożył.
15 Nie będziesz kradł.
16 Nie będziesz mówił przeciw bliźniemu twemu kłamstwa jako świadek.
17 Nie będziesz pożądał domu bliźniego twego. Nie będziesz pożądał żony bliźniego twego, ani jego niewolnika, ani jego niewolnicy, ani jego wołu, ani jego osła, ani żadnej rzeczy, która należy do bliźniego twego».
18 Wtedy cały lud, słysząc grzmoty i błyskawice oraz głos trąby i widząc górę dymiącą, przeląkł się i drżał, i stał z daleka. 19 I mówili do Mojżesza: Mów ty z nami, a my będziemy cię słuchać! Ale Bóg niech nie przemawia do nas, abyśmy nie pomarli! 20 Mojżesz rzekł do ludu: «Nie bójcie się! Bóg przybył po to, aby was doświadczyć i pobudzić do bojaźni przed sobą, żebyście nie grzeszyli». 21 Lud stał ciągle z daleka, a Mojżesz zbliżył się do ciemnego obłoku, w którym był Bóg.

Czy wers 17 (zaznaczony przeze mnie) brzmi jak dwa różne przykazania??? W KK nauczają inaczej że: 9 Nie bedziesz pożądał żony bliźniego swego, 10 Ani żadnej rzeczy która jego jest.
Czy wers 10 nie mówi wyraźnie że dniem świętym jest sobota (siódmy dzień tygodnia a nie niedziela). Wiem że tak czcili Żydzi i KK żeby odciąć się od tego na synodzie biskupim kazał świętować niedzielę...
Takich sprzeczności jest dużo więcej.
 
   
logoss 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 22 Paź 2010
Posty: 56
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-11, 14:25   

Oczywiście że mogą, tylko ze nie można zrównoważyć rodziców ziemskich i Boga, bo czy rodzice ziemscy potrafią ci przywrócić uracone zdrowie, czy mogą ci przywrócić zycie. NIE natomiast Bóg może sprawić że ci odrośnie ręka, i zmartwychwzbudzić kogoś, więc wystawienie na próbę przez rodziców jest ograniczone musi byc to robione rozsądnie, nie narażając zdrowia dziecka. Tylko czy taka próba jet potrzebna komukolwiek?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-11, 14:56   

logoss napisał/a:
natomiast Bóg może sprawić że ci odrośnie ręka, i zmartwychwzbudzić kogoś,

Cytat:
W sześciu dniach bowiem uczynił Pan niebo, ziemię, morze oraz wszystko, co jest w nich, w siódmym zaś dniu odpoczął.

Dla mnie to paradoks, ponieważ piszesz, że Bóg czyni cuda, a w Biblii jest napisane, że po 6 dniach tworzenia świata zmęczył się. Skoro Bóg, to jest idealny - nie ma czegoś takiego jak zmęczenie. Zgadza się?
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
OgioN 
Mieszka pod Wieluniem



Pomógł: 16 razy
Wiek: 48
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 796
Piwa: 2/7
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-11, 15:32   

"Skoro Bóg wszystko może to niech stworzy kamień, którego nie podniesie" - paradoks?
Zachęcam do poczytania na ten temat z filozofii. :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
logoss 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 22 Paź 2010
Posty: 56
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-11, 15:42   

A gdzie jest napisane że Bóg się zmęczył? pokaż mi to, istnieją dwa rodzaje odpoczynku bierny i czynny. Odpocżąć znaczy też zaprzestać wykonywania czegoś
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yabos 
Wieluniaczek



Pomógł: 14 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 1660
Piwa: 4/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-11, 15:57   

logoss, rozmawiając z Tobą mam wrażenie, że czytamy inną Biblię, inne artykuły dot. psychologii i wychowania dzieci a teraz jeszcze słowniki dochodzą.
Odpoczynek Wiesz jaka jest różnica między odpoczynkiem czynnym a biernym? Ten pierwszy polega np. na tym że po całym dniu ciągnięcia pługa człowiek idzie do lasu na spacer. Bierny to taki kiedy człowiek leży plackiem. Obie te formy mają na celu pozbycie się zmęczenia.
_________________
Chcialbym byc pewniakiem jak ty
Ale wole miec zlote serce
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
logoss 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 22 Paź 2010
Posty: 56
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-11, 17:31   

*Muwiąc o odpoczynku chciałem ci zwrócić uwagę że słowo odpoczynek ma rózne znaczenia a nie co znaczy bierny i czynny. Bóg się nie męczy, więc Jego odpoczynek nie jest rodzajem zmęczenia lecz zaprzestania


*mówiąc
Ostatnio zmieniony przez Jaro 2010-11-11, 17:54, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW