R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Stefan
2009-09-24, 20:58
Strefa płatnego parkowania
Autor Wiadomość
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2008-06-03, 19:17   

Ferbik napisał/a:
Do tej pory parkowało się tam po lewej, więc jak przyjedzie ktoś z obcego miasta i stanie 5 metrów od skrzyżowania, blokując tym samym przejazd kierowcom na zielonej strzałce, to absolutnie po interwencji policji nie ma prawa wedle przepisów otrzymać nawet upomnienia.


Przepisy o ruchu drogowym, jasno określają odległość w jakiej można zaparkować samochód od skrzyżowania, czyli 10m. Ten znak jest tylko znakiem informującym o końcu strefy płatnego parkowania, więc każdy kierowca, nawet ten z daleka będzie wiedział o co chodzi, przynajmniej taką mam nadzieję ;) . Zresztą, teraz nie dam głowy, ale wydaje mi się że znaki poziome, i nie tylko chyba, jasno określają miejsca parkingowe na wieluńskich ulicach :P .
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
basteks 
Ma stragan na targu


Pomógł: 1 raz
Wiek: 53
Dołączył: 15 Cze 2006
Posty: 503
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-06-03, 20:43   

Już są kłopoty - dzisiaj około 16 nie działał parkomat tuz obok księgarni Globus na ul. Kaliskiej
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-06-03, 22:23   

A tak kończy się brak ważnego biletu za parkowanie. :wink:
Zdjęcia z dnia dzisiejszego, aczkolwiek słabo wyraźne, bo robione z odległości i z komórki. :wink:

Pani kontroler, robi najpierw zdjęcia pojazdu, następnie wypisuje mandat i efekcie końcowym wkłada go za wycieraczkę.

Mandat1.jpg
Plik ściągnięto 54 raz(y) 219,77 KB

Mandat2.jpg
Plik ściągnięto 59 raz(y) 226,46 KB

Mandat3.jpg
Plik ściągnięto 58 raz(y) 221,42 KB

Mandat4.jpg
Plik ściągnięto 59 raz(y) 222,14 KB

_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Spooky 
Wieluniaczek



Pomógł: 18 razy
Wiek: 33
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 1578
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-06-03, 22:50   

Sęk w tym, że dzisiaj kiedy byłem na mieście ok. 15:00 to zauważyłem, że tylko ok. 40% samochodów zaparkowanych w centrum ma za szybą bilet parkingowy lub kartę abonamentową... Przydałoby się więc chyba zwiększyć liczbę kontrolerów, bo za tym poszłyby od razu znacznie większe zyski w postaci mandatów.
_________________
I'd agree with you, but then we'd both be wrong
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bob_mistrz 
WIELUNIAK
Skowyrny



Pomógł: 22 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 2051
Piwa: 9/14
Skąd: Chotów
Wysłany: 2008-06-03, 23:24   

Hm... Ja dzisiaj miałem około 1,5 h podgląd na pracę kontrolerów i jeżeli faktycznie jest ich tylko dwóch (ta sama pani pracowała pod Starostwem) to mają oni pełne ręce roboty i zwykłą niemożliwością jest dotarcie wszędzie i skontrolowanie wszystkich... Dzisiaj do godziny 14 zapisane mieli już 4 kartki nr rejestracyjnych... Wychodzi na to, że większe wpływy do budżetu będą z mandatów niż z opłat... Mnie jednak zastanowił jeden fakt... Kontrolerzy są pracownikami firmy prywatnej, mandaty są wystawiane przez pracowników firmy prywatnej i kasa wpływa na konto firmy prywatnej... Hm... Czy wszystko jest wg Was ok??
_________________
www.alkwielun.ligspace.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
MI81 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 104
Postawił 5 piw(a)
Skąd: EWI/EL
Wysłany: 2008-06-04, 14:41   

jestsuper napisał/a:
Niestety z przykrością stwierdzam, że fotele w samochodach niedługo niektórym do tyłków przyrosną. Ludzie są zbyt wygodniccy i nie potrafią kilometra pieszo przejść tylko do samochodu! A potem kręcą dookoła pl. Legionów pół godziny zanim im się miejsce zwolni. Niestety mieszkańcy Wielunia sami zapychają ulice samochodami, często niepotrzebnie. Parkometry może zmienią to, że co niektórzy poskąpią i częściej przejdą się na zakupy pieszo


Witam, absolutnie sie z tym zgadzam, z racji tego że przebywam w Łodzi jak i w Wieluniu mam możliwość porównania. Ludzie w takich małych miasteczkach jak Wieluń nie potrafią obejść sie bez swoich ukochanych 4 kółek, zupełnie inaczej jest w Łodzi gdzie ludzie przesiadają się coraz częściej na rowery i korzystają ze środków kom. miejskiej. Uważam że te pieniądze powinny być przeznaczone na budowę ścieżek rowerowych aby zachęcić mieszkańców do jazdy tym ekologicznym środkiem lokomocji.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Tybek 
Dojeżdża PKSem



Wiek: 38
Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 120
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-06-04, 17:02   

I ja się zgadzam z przedmówcami. gdyby mogli to by tymi autami do sklepów powjeżdżali hehe:D a oprócz tego dzisiaj jak byłem w mieście to szok, pełno miejsc do parkiwania, ogólnie luzik, całkiem inne miasto. I druga sprawa to to że jeżeli ktoś potrzebował np na głupią pocztę podskoczyć odebrać pakę czy cuś, zero problemów z parkowaniem. a dawniej... makabra była. Także uważam, że pomysł rewelka:)
_________________
www.fiat-furious.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-06-04, 18:23   

RZW napisał/a:

Gdzie płacimy w Wieluniu za parkowanie


Strefa Płatnego Parkowania w Wieluniu obejmuje ulice Kaliską, Zamenhoffa, Różaną, Podwale, Sienkiewicza, Ewangelicką, Śląską, Narutowicza, plac Legionów, ulicę Królewską, Barycz, Augustiańską, Palestrancką i plac Kazimierza Wielkiego.

Z obowiązku płacenia za parking są zwolnieni jedynie mieszkańcy ulic objętych strefą. Za parkowanie muszą płacić natomiast osoby zatrudnione w punktach usługowych i instytucjach w centrum miasta.
Opłata za pierwszą godzinę postoju wynosi złotówkę, za drugą 1,20, za trzecią 1,30. Za czwartą i każdą kolejną godzinę parkowania 1 złoty. I tak np. za 2 godziny postoju zapłacimy 2,20 zł, za trzy 3,50 zł, a za 5 godzin 5,50 zł.
Opłaty są pobierane we wszystkie dni tygodnia z wyłączeniem niedziel i świąt, w godzinach od 9 - 17, a w soboty od 9 - 14.

Źródło: RZW


Czy ktoś może mi powiedzieć na jakiej podstawie mieszkańcy ulic objętych strefą?

Bo wg Uchwały RM (o czym zapomniały osoby redagujące ten komunikat w RZW - nie będę używał określenia dziennikarz bo byłaby to w tym przypadku obelga dla reszty środowiska) stawka zerowa opłaty obowiązuje osoby o znacznym stopniu niepełnosprawności, które są posiadaczami pojazdów o dop. masie do 2,5t i pojazdy te są odpowiednio oznakowane.

Na mocy ustawy o drogach publicznych zwolnione są:
Cytat:
3. Od opłat, o których mowa w ust. 1 i 2, są zwolnione:

1. pojazdy:

a. Policji, Inspekcji Transportu Drogowego, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Państwowej Straży Pożarnej, jednostek ochrony przeciwpożarowej, Straży Granicznej, pogotowia ratunkowego, Służby Więziennej, Służby Celnej,

b. zarządów dróg,

c. Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, a także sił zbrojnych państw obcych, jeżeli umowa międzynarodowa, której Rzeczpospolita Polska jest stroną, tak stanowi,

d. wykorzystywane w ratownictwie lub w przypadku klęski żywiołowej;

2. autobusy szkolne przewożące dzieci do szkoły.


Uchwała nie przewiduje zerowej stawki opłaty dla mieszkańców ulic objętych SPP. Nie znalazłem również żadnego zapisu w tym temacie w ustawie o drogach publicznych...
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
fordo 
Przejeżdżał przez Wieluń


Pomógł: 1 raz
Wiek: 47
Dołączył: 04 Cze 2008
Posty: 71
Skąd: skomlin
Wysłany: 2008-06-04, 22:38   płacimy

witam serdecznie! ourson, masz rację i chylę czoła. pracuje w rzw i mogę tylko w swoim imieniu przeprosić za to ale ta informacja została ze strony rzw wycofana wczoraj przed 11-tą, jak tylko zorientowałem sie, że popełnilismy gafę (nie będę opisywał jak do tego doszło bo to wewn sprawa niestety to fakt), od razu w serwisie o 12:30 zrobiliśmy info które powinno rozwiać wątpliwości kogokolwiek oraz przeprosilismy słuchaczy na antenie za to nieporozumienie. Jest mi przykro, że do tego doszło i nie mam słow na wytłumaczenie. Tak na marginesie, to przeglądam od dwóch tygodni forum i byłbym wdzięczny gdybyście swoje uwagi dotyczące funkcjonowania samorządów, niedociągnięć jakichkolwiek w regionie wrzucali na naszą skrzynkę radiową, wtedy możemy zacząć działać. Szanuję każdego z Was, bo wiele inforamcji tutaj napisanych jest do rozdmuchania;) Pozdrawiam i moge tylko powiedziec przepraszam choć wiem, że i tak w ten sposób nie naprawię tej gafy za co mi ogromnie wstyd:(
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
akirus 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomogła: 16 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 26 Paź 2006
Posty: 1259
Skąd: wieluń
Wysłany: 2008-06-04, 22:56   

A mnie się nasunęło takie pytanie: czy jeden bilet kupiony w jednym automacie obowiązuje z całej strefie opłat czy tylko na wyznaczonej ulicy??

Dla przykładu: parkuję na ul. Kaliskiej o 11.00 i kupuje bilet na godzinę,po piętnastu minutach już zrobiłam zakupy, ale chcę jeszcze załatwić sprawę w Ratuszu i stawiam auto na podwalu. Jest 11.20 czyli moge parkowac jeszcze przez 40 min tylko czy już w innym miejscy.... może ktoś wie???
_________________
Co za czasy! Lot w kosmos trwa coraz krócej, jazda do pracy coraz dłużej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2008-06-05, 10:46   

akirus napisał/a:
A mnie się nasunęło takie pytanie: czy jeden bilet kupiony w jednym automacie obowiązuje z całej strefie opłat czy tylko na wyznaczonej ulicy??


Z logicznego punktu widzenia jeden bilet powinien wystarczyć na godzinę postoju z tzw. przemieszczaniem się. Pamiętam że jak bilety parkingowe były rozprowadzane przez ludzi, to tak właśnie było, jeden bilet na jedną godzinę, liczyły się minuty a nie miejsce postoju. Ale czasy się zmieniają i faktycznie ta kwestia nie jest dość jasna.

MI81 napisał/a:
jestsuper napisał/a:
Niestety z przykrością stwierdzam, że fotele w samochodach niedługo niektórym do tyłków przyrosną.......



Witam, absolutnie sie z tym zgadzam, z racji tego że przebywam w Łodzi jak i w Wieluniu mam możliwość porównania. Ludzie w takich małych miasteczkach jak Wieluń nie potrafią obejść sie bez swoich ukochanych 4 kółek, zupełnie inaczej jest w Łodzi gdzie ludzie przesiadają się coraz częściej na rowery i korzystają ze środków kom. miejskiej.


Widzisz MI81 jest tego bardzo proste wytłumaczenie, czas i przestrzeń do pokonania, no i oczywiście w naszych wieluńskich warunkach to jeszcze brak owej komunikacji miejskiej. Bo to co jeździ po naszych ulicach, raz na godzinę albo i jeszcze rzadziej to trudno nazwać komunikacją miejską, zgodzisz się prawda?
Żaden łodzianin, ani każdy mieszkaniec dużych aglomeracji miejskich, nie będzie marnował czasu na zatłoczonych ulicach, gdzie często odległości jakie musi pokonać są o wiele większe niż szerokość i długość Wielunia. A że teraz każdy umie liczyć i wie ile kosztuje paliwo, to te czynniki, o których napisałem powodują takie a nie inne zachowania mieszkańców dużych miast. No i ta przepustowość; tramwaj, i autobusów miejskich, musisz przyznać jest znacznie większa niż u nas, czyż nie tak?
Dlatego ja aż tak bardzo nie ganiłbym wieluniaków, była okazja to stawali gdzie popadnie, teraz faktycznie jest trochę luźniej, ale na jak długo? ;) .
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-06-05, 10:48   

Ja myślę, że luźniej zrobiło się na mieście dlatego, że niektórzy nie potrafią obsłużyć parkomatów :P
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
MI81 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 104
Postawił 5 piw(a)
Skąd: EWI/EL
Wysłany: 2008-06-05, 12:23   

miko 005 napisał/a:
Widzisz MI81 jest tego bardzo proste wytłumaczenie, czas i przestrzeń do pokonania, no i oczywiście w naszych wieluńskich warunkach to jeszcze brak owej komunikacji miejskiej. Bo to co jeździ po naszych ulicach, raz na godzinę albo i jeszcze rzadziej to trudno nazwać komunikacją miejską, zgodzisz się prawda?


Owszem KM jeździ rzadziej ale tylko dlatego że liczba ludzi korzystających z niej zmalała. Puszczać na miasto puste autobusy to przecież nonsens. Teraz praktycznie każdy posiada samochód, ba jest tak ze na jedną rodzinę przypadają po dwa samochody a nawet trzy. Wystarczy pojechać np. na osiedle Stare Sady sektor C, aby przekonać się że miejsc parkingowych pod blokami mieszkalnymi brak.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-06-05, 12:56   

MI81 napisał/a:
nie potrafią obejść sie bez swoich ukochanych 4 kółek


może paliwko za tanie na "wieluńską kieszeń" ;)

MI81 napisał/a:
Uważam że te pieniądze powinny być przeznaczone na budowę ścieżek rowerowych aby zachęcić mieszkańców do jazdy tym ekologicznym środkiem lokomocji.


W godzinach szczytu rowerkiem po mieście jest szybciej, ale dla większości liczy się wygoda i "poczucie bezpieczeństwa".

A pytanie ważne dla mieszkańców okolicznych wsi brzmi: jak tu dojechac bezpiecznie do Wielunia z chocby z tak dużych gminnych wsi (a położonych nieopodal Wielunia) jak Czarnożyły, Biała, Wierzchlas - te wioski z Wieluniem łączą dośc ruchliwe drogi bez ścieżek rowerowych czy asfaltowych poboczy? Ścieżki rowerowe na drogach krajowych jak i na 486 są niezbędne zarówno w mieście jak i na odcinkach między Wieluniem a największymi wioskami.

Ale zaczynamy odbiegac od tematu !
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
stanmarc 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 960
Piwa: 6/3
Skąd: Oklahoma Village
Wysłany: 2008-06-05, 13:17   

stefan_pol napisał/a:
W godzinach szczytu rowerkiem po mieście jest szybciej, ale dla większości liczy się wygoda i "poczucie bezpieczeństwa".


A co z osobami pracującymi w centrum Wielunia a dojeżdżającymi spoza miasta które są zmuszone korzystać z samochodu. Pozostaje wykupić abonament na cały miesiąc co dla przeciętnego pracownika nie jest małym wydatkiem.

stefan_pol napisał/a:
A pytanie ważne dla mieszkańców okolicznych wsi brzmi: jak tu dojechac bezpiecznie do Wielunia z chocby z tak dużych gminnych wsi (a położonych nieopodal Wielunia) jak Czarnożyły, Biała, Wierzchlas - te wioski z Wieluniem łączą dośc ruchliwe drogi bez ścieżek rowerowych czy asfaltowych poboczy? Ścieżki na drogach krajowych jak i 486 są niezbędne zarówno w mieście jak i na odcinkach między Wieluniem a największymi wioskami.


Bardzo chętnie śmigał bym rowerkiem latem do pracy do Wielunia mimo że mam 14 km ale wątpię abym doczekał się ścieżki rowerowej przy DK45 pomiędzy Wieluniem a Złoczewem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW