R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Komputer z monitorem do 3000 tys
Autor Wiadomość
Maciej 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
EWI w Sercu



Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1155
Piwa: 5/6
Skąd: EWI-OOL
Wysłany: 2011-11-22, 08:10   Komputer z monitorem do 3000 tys

Ktoś może mi polecić konfigurację , komputer dla syna czyli głównie gry i internet .

Gdzie radzicie kupić , w Wieluniu czy zamawiać przez neta ??
_________________
Jeśli pozwolisz, by robactwo się rozmnożyło, rodzą się prawa robactwa. I rodzą się piewcy, którzy będą je wysławiać.
Antoine de Saint-Exupery
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-11-22, 08:41   

maaciej76 napisał/a:
Gdzie radzicie kupić , w Wieluniu czy zamawiać przez neta ??

Jeśli chodzi o sprzęt komputerowy, to osobiście bezpieczniej wolałbym kupić na miejscu. Ceny też można dobre wytargować i z serwisem szybciej i mniej kłopotliwie.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
hajen 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
4x2+8x1x1+2+1



Pomógł: 27 razy
Wiek: 35
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 1451
Piwa: 29/26
Skąd: Wieluń/Warszawa
Wysłany: 2011-11-22, 09:33   

Komputer za 3mln złotych? Najs! :)

Zdecydowanie przez neta - nie zdziwiłoby mnie, gdyby się okazało, że tak zamawiają wieluńscy przedsiębiorcy, a następnie sprzedają drożej. Polecałbym komputronik.pl (ceny może o parę procent wyższe, ale za to jest to firma "namacalna" - mają sporo oddziałów w większych miastach), również esc.pl (taniej). Obydwie firmy mogą złożyć Ci komputer.

Chcesz sam komputer z monitorem do 3000zł? Czy może też klawiaturę, myszkę, głośniki i drukarkę? Ile lat ma syn?
_________________
Też jestem w szoku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
1qaz2wsx 
Przyjeżdża na zakupy
.


Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 257
Piwa: 1/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-11-22, 09:50   

Komputer stacjonarny,a moze laptop?
Moim zdaniem powinienes zainteresowac sie troche bardziej tyum, bo to 3tys w koncu i nie kupuj, bo ktos ci cos polecil na tym forum poczytaj troche o kompach co sie zmienilo na co nalezy zwrocic uwage. Jesli syn to na pewno gry, czyli silna karta graficzna,a do tego pamiec operacyjna oraz procesor powinny byc dobre. Jesli synowi nie bedzie potrzebny komp do gier to spokojnie te podzespoly nie musza byc dosc dobre mozna troche zmniejszyc wymagania.
Moje zdanie jets takie,ze jak sie kupuje cos za 3tys zlotych to najlepiej zebrac wiele opini na ten temat i kupic, cos po zaznajomieniu sie z nowymi technologiami jakie wchodza na komputery.

masz link do 1 strony , ktora mi w googlach wyskoczyla, jest tam wiele tematow takich jak twoj poczytaj troche i ocenisz gdzie jestes:) http://www.forumpc.pl/http://www.forumpc.pl/
Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hajen 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
4x2+8x1x1+2+1



Pomógł: 27 razy
Wiek: 35
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 1451
Piwa: 29/26
Skąd: Wieluń/Warszawa
Wysłany: 2011-11-22, 10:03   

Skoro do gier, to czemu sugerujesz laptopa? :)
_________________
Też jestem w szoku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2011-11-22, 11:16   

Wydaje mi się, że jeżeli syn nie ma za wielkich wymagań co do gier (nie będzie grał w najnowsze tytuły) to spokojnie lapek wystarczy np to: http://www.proline.pl/?p=ASUS+K53SV-SX187VS8
Większość rocznych gier śmiga na full detalach. Dodatkowo mozesz go podpiąć pod większy monitor to i FullHD spokojnie wyciągnie. (no NFS, Far Cry 2)
Lapek ma jeszcze jedną zaletę w porównaniu do stacjonarnego. Może nie jest tak wydajny jak stacjonarny w tej samej cenie, ale nie robi wentylatora z licznika na prąd :D Nowszy stacjonarny to może mieć nawet zasilacz około 1000W.
 
   
1qaz2wsx 
Przyjeżdża na zakupy
.


Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 257
Piwa: 1/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-11-22, 11:17   

hajen napisał/a:
Skoro do gier, to czemu sugerujesz laptopa? :)
Sa tez laptopy do gier specjanie montowane karty graficzne itd itp:) dlatego
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
1qaz2wsx 
Przyjeżdża na zakupy
.


Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 257
Piwa: 1/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-11-22, 11:18   

Gregg Sparrow napisał/a:
http://www.proline.pl/?p=ASUS+K53SV-SX187VS8
slaba tam jets karta grafgiczna moim zdeaniem sa lepsze w cenie 3tys
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hajen 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
4x2+8x1x1+2+1



Pomógł: 27 razy
Wiek: 35
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 1451
Piwa: 29/26
Skąd: Wieluń/Warszawa
Wysłany: 2011-11-22, 11:37   

W laptopie jakby nie było - nie zamontują dobrej karty graficznej, bo nie są w stanie zapewnić optymalnego chłodzenia. Poza tym padnie Ci podzespół w laptopie i jesteś pozbawiony komputera. W stacjonarce łatwo można wymienić. A kupowanie laptopa jest bez sensu, bo masz 17 calową matrycę. Dokupowanie monitora do laptopa staje się na Twoje potrzeby kompletnie irracjonalne.

Kupić dobrą skrzynkę za 1800zł, głośniki za 300zł, monitor za 800zł, klawiature i myche za 100zł i będziesz zadowolony.
_________________
Też jestem w szoku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2011-11-22, 12:06   

1qaz2wsx napisał/a:
Gregg Sparrow napisał/a:
http://www.proline.pl/?p=ASUS+K53SV-SX187VS8
slaba tam jets karta grafgiczna moim zdeaniem sa lepsze w cenie 3tys

Podejrzewam, że są. Podałem tylko przykład. Możesz podać jakie są lepsze w konfiguracji z 8giga ramu i z I5? To tak dla kolegi jeżeli zdecydowałby sie na lapka.
 
   
HandOfFury 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 4 razy
Wiek: 86
Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 292
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-11-22, 12:20   

A nie lepiej samemu złożyć zestaw, który będzie odpowiadał naszym oczekiwaniom ? :) Według mnie jest to najlepsza opcja i na pewno minimalnie tańsza :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
1qaz2wsx 
Przyjeżdża na zakupy
.


Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 257
Piwa: 1/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-11-22, 12:42   

HandOfFury napisał/a:
A nie lepiej samemu złożyć zestaw, który będzie odpowiadał naszym oczekiwaniom ? :) Według mnie jest to najlepsza opcja i na pewno minimalnie tańsza :)
Jesli chodzi o komputer stacjonarny to zdecydowanie racja, inna opcja nie wchodziw gre. Jezeli zdecyduje sie na laptopa to skladac za bardzo nie mozna.

Wiadomo ze komputer stacjonarny jest okolo 50% lepszy(a moze i wiecej,), niz laptop w tej samej cenie. To tak zeby kazdy wieedzial co i jak i zeby nie bylo,ze ja namawiam kogos na laptopy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Maciej 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
EWI w Sercu



Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1155
Piwa: 5/6
Skąd: EWI-OOL
Wysłany: 2011-11-22, 12:43   

Dzięki za odpowiedzi .

Syn ma 8 lat , nie chcę drugiego laptopa , chce mu kupić komputer i nich się odp...li od mojego :) . Postawie u niego w pokoju i może nareszcie będę miał trochę luzu :wink:
Potrzebuję wszystko oprócz głośników . W najnowsze gry może nie gra ale czasem z nim pykam w World of Tanks i moja toshiba sie gotuje . Wiadomo że wszystko się rozwija wiec żeby starczyło tej mocy na jakiś czas .

Najbardziej mnie interesuje jak proc (amd czy intel ) jaka karta graficzna ?? .


:564:
_________________
Jeśli pozwolisz, by robactwo się rozmnożyło, rodzą się prawa robactwa. I rodzą się piewcy, którzy będą je wysławiać.
Antoine de Saint-Exupery
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Acree 
Mieszka pod Wieluniem
Gendo Addict



Pomogła: 9 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 24 Cze 2007
Posty: 846
Skąd: z gabinetu Gendo
Wysłany: 2011-11-22, 12:48   

Jak dla mnie to najlepiej wejsc na komputronika poczytac o podzespolach nie tylko na stronie sklepu i wejsc w konfigurator i samemu zlozyc zestaw.
Od komputronika bralam laptopa ponad 2 lata temu, na ktorym smigam do dzis i moze faktycznie zaplacilam kilka procent wiecej bo dalam za niego 2400 przy Acerze z 4giga ramu DDR3, pentium t4200i geforce g105, ale przynajmniej czlowiek wie ze jak cos sie stanie to ma gdzie to odeslac a akurat komputronik ma bardzo dobre opinie na temat procedur gwarancyjnych i reklamacji.
_________________
http://myanimelist.net/signature/acree.png
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
kitor 
Moderator



Pomógł: 27 razy
Wiek: 31
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 1283
Piwa: 38/39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-11-22, 12:53   

Cytat:
Syn ma 8 lat

To nie wiem do czego mu pecet za 3 tysiące? Mój za nie cały tysiąc odpala Crysisa 2, a wątpię żeby aż takie gry uruchamiał.

No chyba że
Cytat:
nie chcę drugiego laptopa , chce mu kupić komputer i nich się odp...li od mojego

miało być
Cytat:
nie chcę drugiego latpopa, chcę pograć więc dam mu mój i niech się odp...

:P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW