R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: Jaro
2008-10-13, 09:44
Telewizja kablowa
Autor Wiadomość
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2009-11-29, 10:40   

Jaro napisał/a:
miko, co proponujesz zatem, przemyślmy wspólnie i rozważmy to.

Szczerze powiem że nie mam jakiegoś „złotego środka”, dlatego ta propozycja stworzenia wspólnego planu.
Wydaje mi się jednak, że niewielu ludzi wie o „pomysłach” WSM co do telewizji kablowej. Mało kto śledzi kanał informacyjny, czy stronę internetową, dlatego na początek, póki jeszcze jest trochę czasu, proponuję aby „rozdmuchać” problem wszędzie gdzie tylko można. Przede wszystkim powiadamiajmy sąsiadów, czy już wiedzą, a jeśli nie, no to …… już się dowiedzieli od nas ;) . Im więcej ludzi będzie znało zagadnienie, tym większy może być odzew w tej kwestii.

Z własnego doświadczenia wiem (przydział śmietników), że determinacją i uporem, a przede wszystkim logicznym wytłumaczeniem można zdziałać wiele. Niestety w pewnych sprawach potrzebna jest też ludzka solidarność w działaniu, a w tym wypadku boję się że większość ma to „gdzieś”. Ludzie mają większe problemy niż kanały telewizyjne, a też nie bez znaczenia jest fakt że społeczeństwo, to starsze przede wszystkim, traktuje zarząd spółdzielni jak organ, któremu w 100% trzeba się podporządkować. A szkoda, bo ….. mylą się w tym przekonaniu.

Dlatego nie będę na siłę wojował z WSM-em, ale chcę zaznaczyć tym samym, że poczynania zarządu w tej kwestii są następnym naruszeniem moich swobód. Jednym słowem jest to samowolka, z którą się nie zgadzam.
Od dzisiaj jestem na etapie szukania innego, alternatywnego sposobu na telewizję.

A może są inne pomysły na tą ….. „walkę” :P :?:
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Silvo 
Mieszka pod Wieluniem
Wieluń rulez!



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 876
Piwa: 11/19
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-11-29, 13:05   

Mnie tylko cieszy fakt, że będą jeszcze dwa kanały sportowe :P
_________________
Carpie diem
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 44
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-11-29, 15:28   

Myslę że rozwiązaniem problemu byłoby wprowadzenie bardziej urozmaiconej oferty programowej z podziałem na kilka pakietów (w sumie dwa pakiety teraz to też "kilka" :D ).
Wystarczy do obecnych dwóch pakietów dodać np pakiet filmowy z np HBO, Canalami+ i może czymś jeszcze, pakiet z kanałami dla dzieci itp. Ewentualnie można to jeszcze bardziej rozbudować, dodając jeszcze inne pakiety za dodatkową opłatą (np z kanałami dla dorosłych itp). Wszystko oczywiście za odpowiednią dopłatą.
Nie wiem jak to sie da zrobic od strony technicznej - w tej sprawie się nie wypowiadam.

A porównując ofertę platform cyfrowych - to co jest w TVK za niecałe 20 zł w Polsacie jest za 37,90 zł (podobna oferta). Żeby mieć trzy kanały HBO trzeba wydać już 57,90 zł.
W Cyfrze+ - chyba bardziej ubogi niż oferta TVK jest pakiet powitalny za 20 zł, podstawowy to już 43 zł. Do niego mozna dołożyć trzy kanały HBO za 30 zł.
Jak więc widać oferta TVK wcale nie jest taka zła. Chociaż mnie osobiście brakowałoby kanałów ALE KINO, TCM, KINO POLSKA i COMEDY CENTRAL.
Do cen podanych trzeba jeszcze czasami dodać dodatkowe koszty związane z zakupem lub wynajmem sprzetu do odbioru (antena, dekoder itp). Często można je dostać w promocji za darmo lub symboliczną złotówkę. No i jest jeszcze mnóstwo promocji typu "pół roku za pół ceny" itp. Ale tak czy inaczej TVK i tak chyba nie wychodzi drogo.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-11-29, 23:54   

red, nie bierzesz pod uwagę jednej, podstawowej kwestii... mianowicie, że TVK nie sprzedaje usługi indywidualnie, tylko klientom WSM i Komunalki - w przeciwieństwie do innych usługodawców satelity. To jest już tak jakby narzucone i większego wyboru nie ma.
To jest tak, jakby zbierać warzywa z dzierżawionego pola, mając do dyspozycji kupno lepszych od innego rolnika. Mam nadzieję, że wyraziłem się jasno. Daję sobie głowę uciąć, że TVK płaci jedną stałą opłatę za wykup programów, niezależnie od ilości swoich klientów.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 44
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-11-30, 10:14   

Ferbik, nie wiem czy dobrze zrozumiałem.
Ferbik napisał/a:
To jest tak, jakby zbierać warzywa z dzierżawionego pola, mając do dyspozycji kupno lepszych od innego rolnika.

Jeśli dobrze rozumiem to te warzywa są trchę lepsze ale za to wyraźnie droższe.

Chodzi mi o to, że platformy cyfrowe oferują więszy wybór ale też za wyższą cenę. Jeśli ktoś uważa inaczej to może bez problemu zmienić dostawcę. Ja jestem w tej chwili poza zasięgiem TVK i płacę za Cyfre+ ponad 60 zł - nie mam ani HBO, ani Polsatu czy Polsatu Sport.

Tak jak pisałem - rozwiązaniem mogłoby być zwiększenie ilości pakietów. Wtedy ktoś kto chce mieć i HBO, i Canal+, i cała reszte, zapłaci dajmy na to 50 zł czy 80 zł i będzie ok.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2009-11-30, 10:49   

Silvo napisał/a:
Mnie tylko cieszy fakt, że będą jeszcze dwa kanały sportowe

Oczywiście spółdzielnia mieszkaniowa w Wieluniu nie ma z tym już nic wspólnego ;) , ale jakby tak dokładnie prześledzić to co się dzieje na kanałach sportowych, to dojdziemy do wniosku, że te najważniejsze imprezy można zobaczyć w tym samym czasie na innych kanałach, np. sobota 28.11.09 TVP1 godz.15.00 PŚ w skokach narciarskich w Kuusamo, live. I kanał sportowy TVP Sport, pokazuje to samo również live, a w przypadku naszej kablówki, to jeszcze trzecia transmisja live na EUROSPORCIE :) . Teraz Polsat Sport, ta sama sobota tylko inna godzina; 14.30 Plus Liga, mecz Bydgoszczy z Bełchatowem, live. I ten sam mecz można zobaczyć live na kanale TV4.

Jest propozycja dla kablówki w WSM-ie :D , skoro likwidujecie dwa kanały typowo filmowe, to w zamian zaoferujcie coś typowo filmowego, a nie serialowego :P , np. ALE KINO, czy KINO POLSKA ;) . Na takie rozwiązanie jestem wstanie się zgodzić :D .
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-11-30, 11:14   

Wieluńska Kablówka zawsze miała bardzo niskie ceny.
W toya łódź za pakiet HBO (Zawiera: HBO, HBO2, HBO COMEDY) trzeba dopłacać 28.90 zł miesięcznie. Podejrzewam że w Wieluniu za mniejsze pieniądze dostępny był kompletny pakiet kanałów + HBO.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2009-11-30, 11:33   

Trzeba przyznać, że po interwencji WIELUŃ BIZ ktoś się przejął zagadnieniem, i już można przeczytać bardziej sprecyzowany tekst na stronach WSM ;) .

Cytat:
Informujemy, że wypowiedzenie umowy można złożyć w siedzibie WSM, ul.A.Struga 1. Umowa może zostać rozwiązana z końcem najbliższego okresu rozliczeniowego (tj. z końcem miesiąca).

Uwagi dot. oferty prosimy kierować pisemnie do WSM lub e-mailem do TVK (formularz kontaktowy).

Informujemy, że kanały HBO nie mogą wrócić do pakietu analogowego, natomiast będzie możliwość odbioru pakietu programów HBO (łącznie z HBO HD) z chwilą wdrożenia przez WSM telewizji cyfrowej z systemem dostępu warunkowego.

Źródło - http://www.tech.wsm.wielun.pl/

Można szerzej rozwinąć pojęcie; system dostępu warunkowego :?: Dziękuję :) .
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 44
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-11-30, 11:33   

miko 005, ja nie mam ani Polsatu ani Polsatu Sport. Dzięki temu nie obejrzałem żadnego meczu Pamapolu ani też wyścigów F1. A płacę za telewizję prawie 4 razy tyle co Ty.
Tak jak pisze Administrator - kablówka ma niskie ceny w porównaniu do innych operatorów. Niestety jak ktoś chce mieć wszystkie kanały to musi za to zapłacić - i nie 17 czy 18 zł a dużo duzo więcej...

miko 005 napisał/a:
Można szerzej rozwinąć pojęcie; system dostępu warunkowego

System warunkowego dostępu (CA - Conditional Access) stosowany jest po to, aby nadawane programy oraz inne usługi mogły być odbierane tylko przez uprawnione do tego osoby. Jest to jeden z podstawowych elementów biznesu płatnej telewizji, o ogromnym znaczeniu dla komercyjnego sukcesu telewizji cyfrowej - dlatego problemy związane z dostępem warunkowym okazały się najbardziej kontrowersyjnym elementem projektu DVB (Digital Video Broadcasting).
Więcej TUTAJ

Nie znam się na tym ale chodzi chyba o to, że jak ktoś będzie chciał mieć więcej kanałów to wykupi (lub wynajmie) specjalny dekoder od operatora i będzie oglądał to za co płaci - tak jak to jest w telewizjach cyfrowych. Czyli to o czym pisano wcześnej - więcej kanałów, bardziej zróznicowana oferta programowa i cenowa.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2009-12-01, 09:49   

red, co to jest sam system dostępu warunkowego, z grubsza wiedziałem ;) , źle może sprecyzowałem pytanie. Mnie chodziło o to, o czym piszesz już na samym końcu;
red napisał/a:
Nie znam się na tym ale chodzi chyba o to, że jak ktoś będzie chciał mieć więcej kanałów to wykupi (lub wynajmie) specjalny dekoder od operatora i będzie oglądał to za co płaci - tak jak to jest w telewizjach cyfrowych. Czyli to o czym pisano wcześnej - więcej kanałów, bardziej zróznicowana oferta programowa i cenowa.

Czyli jak to się będzie miało do użytkowników kablówki w WSM, jakie trzeba przedsięwziąć kroki aby skorzystać z takowej oferty. Czy wystarczające będzie załatwienie sprawy na linii abonent-operator sieci kablowej (WSM), czy jakaś inna forma.
Zapytałem już o to osoby kompetentne w WSM-ie, jak tylko będę miał odpowiedź, podzielę się nią ;) .
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-12-01, 10:38   

Co to jest system dostępu warunkowego, wyjaśnia Szymon Wyrembak w e-mail-u napisanym do mnie z prośbą o wyjaśnienie:


Szymon Wyrembak (TVK WSM) napisał/a:
Tak samo jak u operatorów platform satelitarnych - sygnał jest
szyfrowany. Typowo u abonenta wygląda to tak, że do odbioru potrzebna
jest karta deszyfrująca, na której zapisane są uprawnienia (do których
pakietów abonent ma dostęp). Karta włożona jest do dekodera lub do
telewizora (razem z modułem dekodującym CAM). Są też systemy bezkartowe.
http://pl.wikipedia.org/w...9pu_warunkowego

--
Szymon Wyrembak
Telewizja Kablowa
Wieluńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej
os. Wyszyńskiego 41
98-300 Wieluń
tel. 043 843 93 79, fax 043 843 93 83
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2009-12-01, 10:50   

A ja, dzięki uprzejmości tego samego pana, mam odpowiedź na wcześniejsze moje pytanie, odnośnie zasad na jakich by to funkcjonowało, oto ona;
Cytat:
W takim wariancie - między lokatorem a operatorem czyli spółdzielnią.
Czyli to my będziemy udostępniać karty (powiązane z modułami CAM /
set-top-boxami to sprawa otwarta), my będzie nadawać i odbierać
uprawnienia do kanałów - zależnie od tego, co wykupi abonent.
Jest jeszcze rozwiązanie pośrednie o którym myślimy, byłaby możliwość
odbioru w ten sposób paczki Canal+... ale na razie nic więcej nie powiem.


Myślę że panu Szymonowi należą się podziękowania za zaangażowanie w kwestii wytłumaczenia całościowego problemu, i za szybką reakcję :) .
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Silvo 
Mieszka pod Wieluniem
Wieluń rulez!



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 876
Piwa: 11/19
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-12-02, 19:07   

Kablówka się rozwija! Ale to bardzo dobrze, bo np. predkosci internetu zwiekszaja nie podnoszac oplaty. ja jestem zadowolony z ich uslug.
_________________
Carpie diem
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-03, 10:03   

Silvo napisał/a:
Kablówka się rozwija! Ale to bardzo dobrze, bo np. predkosci internetu zwiekszaja nie podnoszac oplaty. ja jestem zadowolony z ich uslug.

Nie mówimy tu o internecie a o samowolce stosowanej w zakresie zmiany kanałów telewizyjnych. W pierwszym poście tego wątku jest wszystko wyjaśnione.
Ostatnio zmieniony przez Gregg Sparrow 2009-12-04, 19:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
   
Silvo 
Mieszka pod Wieluniem
Wieluń rulez!



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 876
Piwa: 11/19
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-12-04, 19:02   

gregg napisał/a:
Nie mówimy tu o internecie a o samowolce stosowanej w zakresie zmiany kanałów telewizyjnych. W pierszym poście tego wątku jest wszystko wyjaśnione.


Oj przepraszam za moje zagalopowanie! To straszne co napisałem! Taka samowola faktycznie nie powinna mieć miejsca bez uzgodnienia tego wcześniej. Nie wydaje mi się żeby kablówki nie było stać na zapłacenie więcej za HBO. Tyle kasy jest z opłat użytkowników.
_________________
Carpie diem
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW