R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamówiony towar niezgodny z umową.
Autor Wiadomość
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-04-22, 18:04   Zamówiony towar niezgodny z umową.

Chciałbym się zapytać - bo ostatnio zamówiłem coś na allegro, jednak sprzęt okazał się zepsuty - jeśli odsyłam go do sprzedawcy w ramach reklamacji lub w ramach odstąpienia od umowy jako towaru niezgodnego z umową, to czy - i jeśli tak, to dlaczego - ponoszę koszty przesyłki?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Tomal 
Dojeżdża PKSem



Pomógł: 4 razy
Wiek: 40
Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 105
Piwa: 2/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-04-22, 20:48   

Ustawa o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego z dnia 27 lipca 2002 r. (Dz. U. 141 poz. 1176).
Myślę, że trzeba skorzystać z poniższego zapisu:
Cytat:
Art. 8.
1. Jeżeli towar konsumpcyjny jest niezgodny z umową, kupujący może żądać doprowadzenia go do stanu zgodnego z umową przez nieodpłatną naprawę albo wymianę na nowy, chyba że naprawa albo wy- miana są niemożliwe lub wymagają nadmiernych kosztów. Przy ocenie nadmierności kosztów uwzględnia się wartość towaru zgodnego z umową oraz rodzaj i stopień stwierdzonej niezgodności, a także bierze się pod uwagę niedogodności, na jakie naraziłby kupującego inny sposób zaspokojenia.

2. Nieodpłatność naprawy i wymiany w rozumieniu ust. 1 oznacza, że sprzedawca ma również obowiązek zwrotu kosztów poniesionych przez kupującego, w szczególności kosztów demontażu, dostarczenia, robocizny, materiałów oraz ponownego zamontowania i uruchomienia.

Z powyższego wynika, że sprzedający powinien zwrócić Ci koszty dostarczenia.
_________________
www.geofach.pl
www.facebook.com/CoZTego
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-04-22, 20:51   

Tomal, dziękuję za odpowiedź, dostajesz punkt pomocy :) Czekam jeszcze na kogoś, kto miał do czynienia z tym w praktyce :)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
CTC_Kamil 
Przejeżdżał przez Wieluń


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Kwi 2011
Posty: 66
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-04-22, 21:33   

kolego ja mialem do czynienia z tym tydzien temu kupilem iphona gosc mowil ze jest nowka a okazal sie szrot
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-04-22, 21:35   

I?
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
CTC_Kamil 
Przejeżdżał przez Wieluń


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Kwi 2011
Posty: 66
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-04-22, 21:49   

musialem mu wyslasc na swoj koszt a on dzien pozniej wyslal pieniadze na konto
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Kamol 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 7 razy
Wiek: 44
Dołączył: 23 Cze 2007
Posty: 387
Piwa: 5/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-04-22, 22:01   

Może nie z autopsji, ale znajomy odsyłał zakupiony wadliwy towar na swój koszt i kasę za przesyłkę zwrócili mu na konto. W tym temaciei dużo zależy od uczciwości sprzedawcy :)
_________________
życie to sztuka wyboru
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Lukiii 
Przejeżdżał przez Wieluń


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 82
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-04-22, 22:49   

Dokładnie jak kolega wyżej napisał. Uczciwy sprzedawca dbający o swoją opinie zwróci ci pieniądze za przesyłkę.
Natomiast jeśli jakiś delikwent nie zwróci takich kosztów to poszedłbyś się sądzić o 20 zł , nie wydaje mi się.
_________________
Fotografia ślubna i portretowa - Wieluń i Lututów
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-04-23, 08:19   

Lukiii napisał/a:
Natomiast jeśli jakiś delikwent nie zwróci takich kosztów to poszedłbyś się sądzić o 20 zł , nie wydaje mi się.

Masz rację, a temat założyłem po tym, jak dzwoniłem tłumacząc klientowi, że sprzęt nie działa. Odpowiedział mi, że w takim razie muszę go do nich odesłać, ale na własny koszt. Dlatego pytam, czy miał w ogóle prawo tak powiedzieć (w sensie, że wprowadzić mnie w błąd, jeśli na nim spoczywa opłacenie przesyłki).
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
zulusek 
Czytał o Wieluniu



Pomógł: 1 raz
Wiek: 43
Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 38
Skąd: Czastary
Wysłany: 2011-04-23, 09:15   

Cześć.
Reklamacja - jeśli jest zasadna - w całości (w tym koszty odesłania towaru) jest na koszt sprzedawcy. Pamiętajcie, że odsyłamy daną rzecz na nasz koszt, a dopiero gdy reklamacje sprzedawca uzna - zwraca wszystkie koszty przelewem/przekazem. Wysyłanie sprzętu za pobraniem do sprzedawcy może Was narazić na dodatkowe koszty gdy sprzedawca odmówi odbioru przesyłki. Tych kosztów nikt Wam nie zwróci.
Być może to wydaje się to oczywiste (ale z wiem, ze czasem ktoś możne nie być tego świadomym) - zawsze odsyłajcie towar przesyłka rejestrowana (list polecony/paczka, kurier), aby mieć dowód ze wysłaliście swój towar sprzedającemu. Dostaje czasem zwroty przysyłane zwykłym listem i w sumie można by stwierdzić, że nic nie dostałem. Mogło zaginąć na poczcie. Uczciwy nie będzie się podkładał, ale kto wie na kogo się trafi.
Nie wysyłajcie także towaru w najdroższy sposób (np kurierem za 40zl) rzeczy które można odesłać poleconym za powiedzmy 6zł.
Sprzedawca jeśli mu zależny na kliencie zwróci koszty przesyłki. Z własnego doświadczenia wiem, ze klient dobrze obsłużony w kwestii reklamacji (także wymiany z innych powodów) wraca na zakupy ponownie. I to bardzo często. Bardzo bardzo ;)
_________________
Krótkofalarstwo
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
OgioN 
Mieszka pod Wieluniem



Pomógł: 16 razy
Wiek: 48
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 796
Piwa: 2/7
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-04-23, 09:53   

Ja proponuję jeszcze zastanowić się nad wysłaniem jako przesyłki wartościowej - ubezpieczonej. Nawet jeżeli to my będziemy ponosić koszty takiej wysyłki. Nie chcielibyśmy, aby na poczcie zaginęła. Ja miałem taki przypadek, gdzie wartość wysłanych przedmiotów w liście poleconym wynosiła ponad 300zł. Odszkodowanie jakie dostałem to pięćdziesięciokrotność wysłania listu poleconego - czyli 110zł + zwrot za list polecony 5,40zł
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Tomal 
Dojeżdża PKSem



Pomógł: 4 razy
Wiek: 40
Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 105
Piwa: 2/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-04-23, 10:03   

Ostatnio zamówiłem buty na allegro i przyszły trochę inne, niezgodne ze zdjęciem na aukcji. Sprzedający powiedział, żebym wysłał mu je na własny koszt a on jak będzie mi wysyłał właściwe włoży do paczki kaskę w wysokości kosztów przesyłki które poniosłem. Czy tak się stanie to się dopiero okaże bo jeszcze nie przyszły :smile: . Myślę, że sprzedawcom zależy na dobrej opinii i ponoszą odpowiedzialność za swoje błędy tym bardziej jeżeli są to ludzie zajmujący się sprzedażą na większą skalę.
_________________
www.geofach.pl
www.facebook.com/CoZTego
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
zulusek 
Czytał o Wieluniu



Pomógł: 1 raz
Wiek: 43
Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 38
Skąd: Czastary
Wysłany: 2011-04-23, 10:54   

OgioN - tak, taki regulamin poczty - jesli kwota przekracza 110zł więcej nie dostaniesz wiec warto ubezpieczać. Jeszcze gorzej jest przy paczkach pocztowych - tam zwracają chyba max 60zł!! Warto wysyłać poleconym jesli ewentualne odszkodowanie 110zł nam wystarczy.

Mała podpowiedz - także dla Pań z okienek pocztowych. Polecony może ważyć do 2kg. I wcale nie musi mieścić się w kopercie - może mieć format paczki (oczywiście w granicach rozsądku).
Miałem parę razy fajne sytuacje na pocztach i musiałem uświadamiać Panie w okienku o regulaminie poczty :)


Tomal przyznam się szczerze, że też parę razy tak klientom zwracałem pieniądze. Jest parę powodów dla których jest to dla sprzedawcy wygodne. Nie będę wchodził w szczegóły. Tak jak pisałem wcześniej, jak sprzedawcy zależy na przyszłych zakupach danej osoby, to i zwróci koszty i doda jeszcze gratis. :)
_________________
Krótkofalarstwo
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Tomal 
Dojeżdża PKSem



Pomógł: 4 razy
Wiek: 40
Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 105
Piwa: 2/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-04-23, 12:54   

zulusek napisał/a:
Tak jak pisałem wcześniej, jak sprzedawcy zależy na przyszłych zakupach danej osoby, to i zwróci koszty i doda jeszcze gratis.

Dokładnie, w przeciwnym razie taki sprzedający sam sobie pod sobą dołek kopie i traci klientów, bo wiadomo że klient niezadowolony z zakupów nikomu nie poleci takiego delikwenta. Szkoda tylko, że niektórzy mają to gdzieś i człowiek z lekkim niesmakiem chodzi, bo wiadomo że jeżeli koszty dostawy są stosunkowo małe to nikt po sądach się nie będzie włóczył.
_________________
www.geofach.pl
www.facebook.com/CoZTego
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
kitor 
Moderator



Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 1283
Piwa: 38/39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-04-25, 00:21   

Cytat:
tam zwracają chyba max 60zł!!

Mnie za paczkę nieubezpieczoną zwrócili koło 100zł, także chyba jednak więcej...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW