R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
[pomoc] Rozwiązanie umowy z Play
Autor Wiadomość
Marta 
WIELUNIAK



Pomogła: 40 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Lip 2005
Posty: 2807
Piwa: 5/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-12-08, 15:26   [pomoc] Rozwiązanie umowy z Play

W dniu 29.11 dzwonili do mnie z play z ofertą i ta data widnieje na wniosku o przeniesienie numeru do play i na umowie. Kurier przyjechał do mnie 6.12 i nastepnęgo dnia zostałam poinformowana o trudności w przeniesieniu w związku z nieprawidłowymi danymi (chodzi o to, że wcześniej telefon był na mamę o czym zapomniałam, a teraz podałam swoje dane). W plusie za cesję trzeba zapłacić 30 zł i znowu trzeba będzie czekać na potwierdzenie danych co może zająć kilka dni, więc po przemyśleniu wydaje mi się że gra jest niewarta świeczki. Korzystniej wyjdzie wziąć zupełnie nowy numer. Polskie prawo mówi że w ciągu 10 dni konsument ma prawo odstąpić od umowy zawartej na odległość.
Pytanie moje brzmi - czy poniosę za to jakieś konsekwencje finansowe? I od jakiego terminu liczyć te 10 dni, od 29 listopada czy od 30? Może ktoś ma jakiś wzór na zerwanie umowy z play?


Edit: przepraszam, ale się machnęłam i zamiast w temacie [POMOC] napisałam zupełnie nowy... W razie czego proszę moderatora o przeniesienie :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
hajen 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
4x2+8x1x1+2+1



Pomógł: 27 razy
Wiek: 35
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 1451
Piwa: 29/26
Skąd: Wieluń/Warszawa
Wysłany: 2011-12-08, 15:48   

A nie prosciej wziac umowe na mame (poprawić dane na jej i podpisać jeszcze raz) i zrobic sobie ewentualnie cesje w Playu na siebie po miesiacu? Nie wyjdzie taniej?

Poza tym złe dane na umowie oznaczają umowę nieważną. Umowa staje się ważna po potwierdzeniu przez pracownika poprawnych danych i wtedy dopiero potwierdzana w systemie. TAK NA PEWNO działa aplikacja w ORANGE, ale standardy pewnie są te same z uwagi na problemy.
_________________
Też jestem w szoku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Marta 
WIELUNIAK



Pomogła: 40 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Lip 2005
Posty: 2807
Piwa: 5/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-12-08, 16:34   

hajen, może i prościej ale nie zrobię tego w salonie play tylko poprzez konsultanta, przynajmniej nikt mi tego nie zaproponował w tutejszym salonie (zdziwiłabym się jakby tak było, w końcu prowizje zgarnął kto inny a nie oni).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
hajen 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
4x2+8x1x1+2+1



Pomógł: 27 razy
Wiek: 35
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 1451
Piwa: 29/26
Skąd: Wieluń/Warszawa
Wysłany: 2011-12-08, 16:45   

Ale ogolnie co teraz? Proponowali Ci jakas opcje? System w ogole nie powinien przyjac umowy z Twoimi danymi, wiec moim zdaniem nie ma mowy o karze.
_________________
Też jestem w szoku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Marta 
WIELUNIAK



Pomogła: 40 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Lip 2005
Posty: 2807
Piwa: 5/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-12-08, 16:49   

Będąc w tutejszym salonie powiedziano mi, że mam iść do Plusa i dokonać cesji. Dopiero wtedy będzie ponowne przenoszenie numeru. Niczego innego mi nie zaproponowali bo pan mnie poinformował na dzień dobry: 'Jest pani już 3 osoba dzisiaj która zawarła umowę przez telefon, a my przecież mamy takie same oferty. Oni tylko nabijają klientów, sobie prowizję a później przychodzicie do nas z pytaniami'...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Acree 
Mieszka pod Wieluniem
Gendo Addict



Pomogła: 9 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 24 Cze 2007
Posty: 846
Skąd: z gabinetu Gendo
Wysłany: 2011-12-08, 18:19   

Cesje zrobisz normalnie w playu w salonie. Nie wiem o co panu chodzilo.
A to akurat prawda, ze oferty maja identyczne. Nawet ci powiem, ze cesja wychodzi za darmo w playu. Skoro pan ci tak mowil idź do pani tam pracującej z ni własnie rozmawialam pare dni temu na temat cesji.
_________________
http://myanimelist.net/signature/acree.png
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Marta 
WIELUNIAK



Pomogła: 40 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Lip 2005
Posty: 2807
Piwa: 5/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-12-08, 18:27   

No tak, ale chodzi o to że ja muszę robić cesję w plusie z mamy na siebie, żebym dopiero mogła wziąć abonament na siebie. Nie mogę tego zrobić w playu. A co do ofert - owszem, mają identyczne tyle że zamawiając przez internet lub poprzez konsultanta dodają Ci paczkę 50/100 minut w zależności od abonamentu przynajmniej na pół roku. Jak dla mnie przy abonamencie który chciałam wziąć na rok było to bardzo korzystne.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Acree 
Mieszka pod Wieluniem
Gendo Addict



Pomogła: 9 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 24 Cze 2007
Posty: 846
Skąd: z gabinetu Gendo
Wysłany: 2011-12-08, 18:36   

W salonie tez Ci dawaja tę paczkę minut. Wiem bo mama przenosila numer pod koniec października do playa i dostala wlasnie +100min/6miesiecy. Znizke na abonament przez 3 miesiące i coś tam jeszcze. Nie warto wierzyć we wszystko co mowią ludziki przez telefon bo w salonie jest identyczna oferta.

Umowa tamta jest niewazna i najlepiej odstąp do niej, po czym zapisz kolejną na mamę i zrob cesje w playu. Proste.
_________________
http://myanimelist.net/signature/acree.png
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
rafalekjan 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 1171
Skąd: Skąd?
Wysłany: 2011-12-08, 18:48   

Przykro mi, ale nie macie racji. Oferty różnią się. Szczegółami, ale się różnią. Co innego dostaniecie przez internetowe zamawianie, co innego w salonie i co innego u konsultanta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
dawid 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
się gra, się ma


Pomógł: 14 razy
Wiek: 44
Dołączył: 27 Sie 2006
Posty: 1173
Piwa: 14/19
Skąd: znienacka
Wysłany: 2011-12-08, 21:24   

Jeżeli przenosisz numer z sieci do siec,i to musi się zgadzać właściciel tego numeru. Z osoby A na osobe A, a nie ma opcji w żadnej sieci z osoby A na osobę B. Umowy zawierane przez telefon też mają swoje prawa i nie dziwię sie osobą w salonie, że nie są skore do pomocy. W/g mnie masz 2 opcje:
1. zakwestionować zawartą umowę przez telefon i zarządać jej odsłuchu. Jeżeli powiedziałaś konsultantowi, że telefon jest na mamę, a chcesz żeby był na Ciebie w Play, to nie powinien byl zawierać z Tobą umowy i wysłać cię do salonu Plusa w celu zrobienia cesji. I w tym momencie być może uznają umowę za nieważną.
2. idziesz z mamą do salunu Plusa, robisz cesję numeru na Ciebie i po 30 dniach powracasz do Playa ( albo dzwonisz na infolinie) i prosisz o wznowienie procesu MNP
_________________
Potrzebujesz DSL-a, Neostradę? Call me 502-408-902
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
hajen 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
4x2+8x1x1+2+1



Pomógł: 27 razy
Wiek: 35
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 1451
Piwa: 29/26
Skąd: Wieluń/Warszawa
Wysłany: 2011-12-08, 21:40   

Nie ma czegoś takiego jak umowa na telefon. Do momentu podpisania umowa widnieje tylko jako wniosek niezatwierdzony.
_________________
Też jestem w szoku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Marta 
WIELUNIAK



Pomogła: 40 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Lip 2005
Posty: 2807
Piwa: 5/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-12-08, 23:03   

No nic, jako że dzisiaj był 10ty dzień od daty widniejącej w umowie, zostałam zmuszona do podjęcia jakichkolwiek kroków. Wysłałam dwa listy - jeden z rozwiązaniem umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych a drugi z oświadczeniem o odstąpieniu od umowy sprzedaży towaru ze sklepu internetowego (dostałam taki świstek razem z umową) i odesłałam razem z tym kartę sim. Mam nadzieję, że to przejdzie...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
dawid 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
się gra, się ma


Pomógł: 14 razy
Wiek: 44
Dołączył: 27 Sie 2006
Posty: 1173
Piwa: 14/19
Skąd: znienacka
Wysłany: 2011-12-08, 23:47   

hajen napisał/a:
Nie ma czegoś takiego jak umowa na telefon.


Ale jest coś takiego jak umowa zawarta "przez telefon" np. w Netii, Telewizji N itd itd
_________________
Potrzebujesz DSL-a, Neostradę? Call me 502-408-902
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW