R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Acta Wieluń milczy?
Autor Wiadomość
rafał1972 
Czytał o Wieluniu


Wiek: 52
Dołączył: 23 Sty 2012
Posty: 48
Piwa: 3/5
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-01-23, 12:38   Acta Wieluń milczy?

W środę Tusk ma podpisać ACTA, na Internecie huczy, ludzie się burzą.
Powstaje globalna siła, która ma ( albo będzie miała) w rękach narzędzie do kontroli Internetu, cenzura była za komuny i może niedługo powrócić do Polski za sprawą Tuska.

W Wieluniu po podpisaniu ACTA przybędzie około 40% przestępców ( 13500 tyś), głównie ludzi młodych. Wystarczy żeby ich złapać każdemu grzywna np. 5000 zł zawiasy to daje kwotę do wyszarpnięcia około 60mln. złotych. Czyli jest, na co się szarpnąć.

I tu pytanie do nich, co zamierzacie zrobić, czekać? Podpisać petycję, czy wyjść na ulicę, 25 czyli za dwa dni?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hajen 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
4x2+8x1x1+2+1



Pomógł: 27 razy
Wiek: 35
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 1451
Piwa: 29/26
Skąd: Wieluń/Warszawa
Wysłany: 2012-01-23, 13:03   

Śmieszne jest to, że człowiekowi w dzisiejszych czasach potrzebny do życia jest tylko Internet. Ceny ropy, żywności, fatalna służba zdrowia, zabieranie ulg, przedłużanie wieku emerytalnego - to tylko kilka porażek naszego rządu, ale mimo to ludzie są zadowoleni. Nagle pojawiło się widmo "cenzury" Internetu i jakie pospolite ruszenie :roll: - tragedia.

ACTA już istnieje od paru lat. Przez to w państwach członkowskich tych krajów, które podpisały są już filtrowane treści i do niektórych nie ma dostępu. Oczywiście jestem przeciw, tylko że dziwi fakt, jak wiele musi się stać, żeby gorycz zaczęła dochodzić do limitu pojemności czary.
_________________
Też jestem w szoku.
Ostatnio zmieniony przez hajen 2012-01-23, 13:04, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wln4life 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 363
Skąd: Welungen
Wysłany: 2012-01-23, 13:03   

:roll: ACTA to nie tylko internet, boicie się że sobie torencika nie ściągniecie stąd takie poruszenie
_________________
Pesymista widzi ciemny tunel.
Optymista widzi światełko w tunelu.
Realista widzi światło pociągu.
A maszynista widzi trzech debili na torach.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-23, 13:09   

Ja już podpisałem petycję i namawiam do tego swoich znajomych.
Tak ma to działać... (to dla tych co nie wiedza co nam kochany rząd za naszymi plecami chciał wysmażyć) :evil: :evil: :evil:

 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-23, 13:10   

wln4life, W takim razie nie wiesz co ci grozi... Już za samym swoim avatarem łamiesz przepisy ACTA
 
   
wln4life 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 363
Skąd: Welungen
Wysłany: 2012-01-23, 13:27   

tu się mylisz bo prawo autorskie na te piwko dawno minęło, etykieta pochodzi z czasów międzywojnia :roll:
_________________
Pesymista widzi ciemny tunel.
Optymista widzi światełko w tunelu.
Realista widzi światło pociągu.
A maszynista widzi trzech debili na torach.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2012-01-23, 13:33   

Jakoś całym tym "zamachem" na internetową wolność, nie jestem aż tak zbytnio podniecony :P Może to wynika z tego, że z racji wieku, a co za tym idzie i w kwestii technicznej, nie jestem już w stanie niczego więcej nielegalnie "wyrwać" z sieci :twisted:

Wydaje mi się, że większy zamęt sieją ci, którzy z internetu, niekoniecznie całkiem legalnie, czerpią różne zyski. Ale to tylko tak mi się wydaje ;)
Druga sprawa, to też moje zdanie, że ta cała technika a co za tym idzie również dostęp do wiedzy, nie tylko naukowej, stał się powszechny. Być może za powszechny, co pewnie bardzo utrudnia realizowanie swoich planów tym tam na szczytach ;) Bo nie ma niczego gorszego od zbyt dobrze orientującego się ludu, prostego ludu oczywiście :twisted:
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-23, 13:42   

wln4life napisał/a:
tu się mylisz bo prawo autorskie na te piwko dawno minęło, etykieta pochodzi z czasów międzywojnia :roll:

Co nie zmienia faktu że nie masz do niej (etykiety) praw autorskich a umieszczając ją tutaj rozpowszechniasz ją (każdy może sobie ją skopiować).
 
   
rafał1972 
Czytał o Wieluniu


Wiek: 52
Dołączył: 23 Sty 2012
Posty: 48
Piwa: 3/5
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-01-23, 14:53   

ACTA to nie tylko torencik,
Co kolwiek byśmy nie pisali to internet jest ostatnim przyczółkiem wolności. Jedynie tu możemy wyrażać nasze opinie.
Jeżeli takie nestle ( już jestem bandyta) wypuści kaszki z szkłem to błyskawicznie obiega to świat.
Korporacje upatrują w tym zagrożenie i próbuja temu zaradzić. Znalazłu sposób, prawa autorskie. To przykrywka, zapytajcie artystów ile mają kasy z tego tytułu a ile nim. ZAIkx ( o cho...a znowu przestępstwo).
Nie da się wszystkich obywateli okraść z wolności i praw, trzeba to robić małymi kroczkami, powoli i najlepiej jak by tego TVN ( i znowu) nie podała. Akcyza na paliwo po procenciku, składki po procenciku, kruz a co tam głupie chłopy niech mają, wiek emerytalny kobiet to nie mój problem. I tak dalej.
Jaja się zaczną jak np. firma prawnicza z USA pozwie sieć osiedlową w Wieluniu bo jej 300 klientów zciągalo przez ro setki utworów.
_________________
Walcz rozumem, zwyciężaj orężem
https://domtechniczny24.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
rafał1972 
Czytał o Wieluniu


Wiek: 52
Dołączył: 23 Sty 2012
Posty: 48
Piwa: 3/5
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-01-23, 15:02   

wln4life napisał/a:
tu się mylisz bo prawo autorskie na te piwko dawno minęło, etykieta pochodzi z czasów międzywojnia :roll:


Nie ma co się spierać o słowa, tu o to nie chodzi. Gwarantuje jak znajdzie się dobry prawnik i odnajdzie rodzinę lub spadkobierców browaru to może być pozew. Ale musi im się to opłacać. Za kilka tysięcy to nikt nie ruszy palcem. Więc spoko

Jednak nienormalne jest to, że takie coś jest potencjalnie możliwe, i człowiek będzie się oglądał na prawo i lewo czy aby coś nie powiedział.

Pamiętacie sprawę kr...na z USA, który opatentował w USA góralskie stroje tradycyjne.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Chudyy 
Ma stragan na targu



Pomógł: 8 razy
Wiek: 33
Dołączył: 05 Lis 2007
Posty: 644
Piwa: 2/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-01-23, 15:17   

Widzę, że dużo osób w ogóle się tym nie interesuje i nie ma pojęcia o co w tym tak naprawdę chodzi. Wystarczy, że nie którzy usłyszą, że jest to ustawa, która zapobiega piractwu i już jest ok. Prawda jest taka, że najbardziej zagrożeni są twórcy jak i najzwyklejsi użytkownicy internetu. Dlaczego? Ponieważ dużo ludzi na YouTube robi tzw. Gameplay'e, recenzje, videoblogi, korzystając przy tym gier, teledysków, urywków niektórych filmów, dzięki ACTA nie będą mogli tego robić, ponieważ będzie to łamaniem praw autorskich. Co więcej już nie będzie tak jak do tej pory, że tylko policja będzie szukać takiego "łamacza". Sama wytwórnia nakłada kary na danego człowieka, co przy okazji pokazuje, że dostawca internetu jest zobowiązany do przekazania wytwórni, danych osobowych takiego delikwenta. Czyli, np. wln4life ma avatara z etykietą piwa i znajdzie się ktoś kto ma prawa autorskie tej etykiety, to on nakłada na Ciebie karę. Otrzymuje Twoje dane osobowe od Twojego dostawcy internetu i już nie masz jak się bronić.
Co więcej, dostawcy będą musieli filtrować strony, ponieważ nie będą mieli pewności, czy użytkownicy przestrzegają prawa ACTA. Dzięki temu będą musieli trochę się wyposażyć w sprzęt. Mali dostawcy internetu mogą paść i znowu pojawi się monopol na internet. Kto wie, czy przy tym nie podskoczy cena internetu.


Najważniejsze jest to, ze ogromna ilość użytkowników internetu nie będzie świadoma tego, że łamie prawo i posypią się ogromne kary. Także nie piszcie pierdół, ze sobie torencika nie ściągniemy, bo to już samo w sobie jest zabronione. Chodzi o inne większe błędy ACTA.



Edytowałem, mam nadzieję, że będzie się lepiej czytać :)
Ostatnio zmieniony przez Chudyy 2012-01-23, 16:02, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hajen 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
4x2+8x1x1+2+1



Pomógł: 27 razy
Wiek: 35
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 1451
Piwa: 29/26
Skąd: Wieluń/Warszawa
Wysłany: 2012-01-23, 15:24   



Tak a propos, to nie Anonymous :>
_________________
Też jestem w szoku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yabos 
Wieluniaczek



Pomógł: 14 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 1660
Piwa: 4/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-01-23, 15:28   

Chudyy napisał/a:
Także nie piszcie pierdół, ze sobie torencika nie ściągniemy, bo to już samo w sobie jest zabronione.

Że co? Że niby ściąganie torrentów jest zabronione?



Btw. Chudyy i rafał1972 zwróćcie większą uwagę na składnię i interpunkcję bo momentami czytanie Waszych postów boli;)
_________________
Chcialbym byc pewniakiem jak ty
Ale wole miec zlote serce
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ilin 
Ma stragan na targu


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 641
Skąd: XXXXXXXXXXXXXXX
Wysłany: 2012-01-23, 15:44   

Co do torrenta.
Ściąganie nie jest na dzien dzisiejszy zabronione ale..

Jak ciągniemy z torrenta to jednocześnie udostępniamy to co sciągnęliśmy ,a to już jest karalne.

Jak myślicie dlaczego zamknęli Megaupload ?
_________________
"Dziś przyszedł czas, by powiedzieć Polakom, że muszą się wyrzec swojej polskości" - J.Palikot
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Chudyy 
Ma stragan na targu



Pomógł: 8 razy
Wiek: 33
Dołączył: 05 Lis 2007
Posty: 644
Piwa: 2/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-01-23, 15:53   

yabos napisał/a:

Że co? Że niby ściąganie torrentów jest zabronione?


Za bardzo się zapędziłem. Udostępnianie pirackich plików jest zabronione. Przepraszam za pomyłkę.


Yabos, zdaję sobie sprawę, że ze składnią u mnie nie jest dobrze, dlatego unikam pisania długich postów na forum :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW