R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Problem z grzejnikiem.
Autor Wiadomość
Gregg Sparrow
[Usunięty]

  Wysłany: 2012-02-26, 13:16   Problem z grzejnikiem.

Mam problem z grzejnikiem może będzie ktoś na forum kto miał podobny problem i jakoś go rozwiązał. Jeżeli tak to proszę o odpowiedź.

Problem polega na tym że grzejnik cały czas grzeje na full niezależnie od nastawy na termostacie. Wyglada to tak że termostat nie zamyka zaworu, ale jak przekręciłem samą głowicę z innego pokoju w którym mam grzejnik zimny to nic to nie zmieniło. Pomimo nowej głowicy grzejnik nadal parzy.
Jest to dla mnie bardzo ważne bo grzejnik jest w pokoju gdzie jest małe dziecko.
Proszę o podpowiedzi. Dodatkowo załączam zdjęcie tego nieszczęsnego zaworu.
Jeżeli nie znajdę rozwiązania to będe szukał pomocy w spółdzielni, ale każda sugestia może być bardzo pomocna.

20120226_130630.jpg
zawór 2
Plik ściągnięto 79 raz(y) 209,51 KB

20120226_130604.jpg
zawór
Plik ściągnięto 81 raz(y) 144,57 KB

 
   
Maciej 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
EWI w Sercu



Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1155
Piwa: 5/6
Skąd: EWI-OOL
Wysłany: 2012-02-26, 18:36   

Gregg Sparrow, ale jak zakręcisz na amen tez grzeje ??
_________________
Jeśli pozwolisz, by robactwo się rozmnożyło, rodzą się prawa robactwa. I rodzą się piewcy, którzy będą je wysławiać.
Antoine de Saint-Exupery
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2012-02-26, 19:02   

W każdym położeniu grzeje na maxa. Nawet jak zakręce w takie położenie jak na zdjęciu.
 
   
haga.da 
Czytał o Wieluniu


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Sty 2012
Posty: 25
Skąd: pl
Wysłany: 2012-02-26, 20:54   

Sprawdź czy zamyka Tobie przepływ po wciśnięciu trzpienia np. młotkiem i przetrzymaniu w takiej pozycji przez jakiś czas. Dodaję fotkę.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2012-02-26, 21:11   

Próbowałem to wcisnąć i wchodzi ale nie mam możliwośći trzymania tego długo.
A jeżeli nie zadziała to znaczy że ten zawór na rurce będzie do wymiany?
 
   
haga.da 
Czytał o Wieluniu


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Sty 2012
Posty: 25
Skąd: pl
Wysłany: 2012-02-26, 21:30   

Może oznaczać, że do wymiany będzie sama wkładka w zaworze, niekoniecznie zawór.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-02-26, 21:43   

Obstawiam, że sam zawór jest felerny, spróbuj go wcisnąć czymś twardym i stabilnym parokrotnie, załóż ponownie głowicę i sprawdź, może się coś zapiekło, jak nie to zawór do wymiany.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
zbigie 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 132
Piwa: 17/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-02-26, 22:05   

Sprawa wg mnie jest super prosta a zarazem super trudna jeśli jest to w bloku w okresie grzewczym. Miałem dokładnie taką samą sytuację w swoim domu - pojechałem nawet reklamować głowicę, ale doradzili mi aby przekręcić inną i było to samo. Ostatecznie rozkręciłem zawór (musiałem niestety spuścić wodę, co w prywatnym domu było nie było tak trudne jak w bloku) i okazało się, że zatrzymał się tam z tego co pamiętam kawałek kamienia prawdopodobnie wytrąconego z wody, którego trudno było usunąć i nawet jak bym walił 100 razy w zawór młotkiem nie puściłby bez rozkręcenia. Myślę, że masz ten sam problem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Syn Mariana 
Ma stragan na targu



Pomógł: 7 razy
Wiek: 50
Dołączył: 05 Gru 2006
Posty: 516
Skąd: Z lasu
Wysłany: 2012-02-26, 22:10   

zbigie ma racje ale nie wszystko stracone bo spółdzielnia dysponuje zestawem do zamrażania i pewnie Ci pomogą...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2012-02-26, 22:17   

Wcisnąłem ten bolec i niby daje się wcisnąć ale trzymanie go wciśniętego przez ponad godzinę nic nie zmieniło. Więc jednak zawór do wymiany. :sad:
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.
 
   
zbigie 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 132
Piwa: 17/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-02-26, 22:23   

Ja też wciskałem i nic nie dawało. Zawór wcale nie musi być do wymiany, na 100% coś podeszło pod kryzę blokującą przepływ. Tak jak pisał Syn Mariana zamrożą, przeczyszczą i będzie OK.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2012-02-26, 22:27   

Jeszcze raz dziękuję. Jutro zadzwonię do spółdzielni.
Nie wiesz jeszcze jak wygląda takie zamrażanie? (chodzi mi o to czy muszę się przygotować na zalanie bo niedawno panele kładłem i malowałem)
 
   
zbigie 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 132
Piwa: 17/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-02-26, 22:31   

Nie mam zielonego pojęcia, myślę, że bez większych fajerwerków, pytanie na jakich trafisz "szpecy". Może ktoś się na tym zna, ja niestety nie i nie widziałem jak to się robi, a wiem jedynie ze słyszenia. U siebie po prostu spuściłem wodę.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 44
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-02-27, 11:26   

Spółdzielnia ma zestaw do zamrażania ale z tego co wiem, to zamrażają niechętnie, bo podobno mimo wszystko jest możliwość, że się do końca woda nie zamrozi i będzie instalacja popuszczać w trakcie naprawy. Tak mi kiedyś powiedziano w SM. Ale spróbuj.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW