R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Ferbik
2012-08-24, 11:12
Zmiana sprzedawcy energii elektrycznej
Autor Wiadomość
Maciej40 
Słyszał o Wieluniu


Wiek: 51
Dołączył: 24 Sie 2012
Posty: 2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-08-24, 10:40   Zmiana sprzedawcy energii elektrycznej

Zmieniał ktoś z Was sprzedawcę energii elektrycznej?
Czytam ostatnio dużo w tym temacie, robiłem sobie kalkulacje w internecie na dostępnych portalach i jestem w stanie zaoszczędzić na taryfie G11 ok 250 zł/ rok. W firmie mam C11 to oszczędności są tego rzędu ale na miesiąc zestawiając moje obecne stawki ze stawkami innych sprzedawców.
Mam 2 pytania: jak taka zmiana przebiega (czas trwania itp. w praktyce) i czy korzystaliście z jakiegoś portalu robiąc taką zmianę?
czy oszczędności wyliczone na kalkulatorach pokrywają się z tymi faktycznymi?
pozdrawiam
_________________
Maciej
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 44
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-08-24, 20:36   

Zmienialiśmy energię w firmie - od podpisania umowy do pierwszej faktury minęły 3 miesiące.

Niestety zostałem wprowadzony w błąd przez lokalnego sprzedawcę z firmy Tania Energia i w efekcie umowa jest mniej korzystna niż to przedstawiano - bo ma w sobie tylko gwarancję najniższej ceny - a wolałbym cenę gwarantowaną na dwa lata. Ale człowiek uczy się na błędach ;-)

Należy również zwracać uwagę na cykl rozliczeń w różnych firmach i terminy płatności za faktury (to bardziej w firmie może mieć znaczenie).
Trzeba też sprawdzać potem ilości energii z faktur z dystrybucji z fakturami od sprzedawcy.

Jeśli chodzi o portal - ja na początku wybrałem chyba 3 lub 4 firmy z jakiegoś portalu a potem rozesłałem już sam emaile - i w sumie okazywało się że da się coś jeszcze zrobić z tymi stawkami z portalu.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 44
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-08-25, 14:39   

Zmieniałem w firmie z PGE na Energia dla Firm. Cała procedura jw - około 3 m-cy. Nie korzystałem z portalu ale z pomocy znajomego handlowca. Cena jest niższa niż w PGE ale muszę przyznać, że współpraca jest trochę irytująca. Zdarzają się sytuacje kiedy faktura przychodzi po terminie płatności albo na styk, kilkudniowe opóźnienie w płatnościach powoduje lawinę nachalnych telefonów oraz natychmiastową wysyłkę wezwań do zapłaty, dostałem już fakturę na 50 zł za takie właśnie działania windykacyjne (oprócz normalnych odsetek) - na szczęście fakturę anulowano po mojej interwencji. A w początkowym okresie zdarzyło się, że za jeden miesiąc została naliczona podwójnie faktura - u starego i nowego dystrybutora i potrzebna była ostra interwencja żeby wyjaśnić sprawę.
Reasumując - taniej ale nie bez wad.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Maciej40 
Słyszał o Wieluniu


Wiek: 51
Dołączył: 24 Sie 2012
Posty: 2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-08-27, 13:33   

Z Waszych wypowiedzi wychodzi na to, że generalnie taka zmiana jest finansowo korzystna więc się chyba zdecyduję. Tylko, że wolałbym uniknąć formalności i jak najbardziej taką zmianę uprościć. Zresztą czy zmieniając taryfę G da się samemu ceny negocjować? Co do C to zgoda.
a czy te oszczędności jak korzystaliście z kalkulatorów umieszczonych w internecie to pokrywają się z rzeczywistymi oszczędnościami na fakturze?
Z tego co rozumiem to np na stronie Optimal Energy, zamawiasz najkorzystniejszą ofertę, a osoba od danego sprzedawcy dopiero się z Tobą kontaktuje i wtedy nie trzeba maili wysyłać, tylko czekać na telefon z propozycja z ich strony, jeśli bardziej korzystna to ją biorę, jeśli nie to zamawiam ofertę od innego.
Kalkulator na stronie URE nie daje opcji zamówienia oferty, a innych nie znalazłem.
_________________
Maciej
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 44
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-08-27, 14:17   

Nie wiem, nie próbowałem zmieniać G... możesz ewentualnie zorientować się, bo np u mnie była jakaś opcja "oferty łączonej" przy zamawianiu C.

Formalności chyba wszędzie wyglądają tak samo .Przy tego typu zużyciu to oprócz ceny w umowie nic nie zmienisz raczej. Jak już ustalisz cenę podpisujesz umowę, a reszta leci z automatu. Potem tylko z Wielunia przyjdą podpisać umowę o dystrybucję, ale to też bez żadnego załatwiania - po prostu przychodzą z umową do podpisania.

Podany sposób jest dobry - nie ma znaczenia czy będziesz się kontaktował mailowo czy telefonicznie. Ja preferuję email, bo wtedy mogę sobie na spokojnie porównywać oferty...
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW