R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Problem z Przedsiębiorstwem Komunalnym...
Autor Wiadomość
HandOfFury 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 4 razy
Wiek: 86
Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 292
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-10-24, 18:52   Problem z Przedsiębiorstwem Komunalnym...

Witam
Niech mnie ktoś oświeci, bo już nie wiem kto ma racje. Mieszkając w domku jednorodzinnym normalną sprawą jest wywóz śmieci, lecz czy Przedsiębiorstwo Komunalne ma prawo naliczać opłaty za wywóz śmieci, których tak naprawdę przez 2 lata nie wywozili ( nie było potrzeby ) ?
Teraz się dowiedziałem, że muszę zapłacić 400 zł za coś co nie było w ogole wykonane... Czy jest w tym moja racja, ze te opłaty sa naliczone niesłusznie? Pytając w PK otrzymałem tylko wredna odpowiedź, że "umowa działa w dwie strony" i tyle...
Co z tym zrobić? Zapłacić za coś co w ogóle nie zostało wykonane, a jeśli nie - to są jakieś solidne podstawy abym mógł się jakoś od tego odwołać ? 400 PLN drogą nie chodzi...
Proszę o pomoc :)

Dla dociekliwych - nie pale zadnych smieci w piecu ani nigdzie indziej, w domu mało kiedy ktoś przebywa.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 44
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-10-24, 19:36   

Była podpisana umowa? Jak tak to o jakiej treści?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
małami 
Słyszał o Wieluniu
Szukam pracy w Wln..


Dołączyła: 20 Paź 2011
Posty: 10
Skąd: Okolice Wielunia
Wysłany: 2012-10-24, 20:43   

no właśnie, wszystko powienieneś mieć napisane w umowie. bo może być tak, że bedziesz musiał zapłacić to 400zł ponieważ wasza 'współpraca' trwa cały czas niezależnie od tego czy i ile tych śmieci Ci zabierają. Albo możę być tak, że płacisz tylko za to ile wywiozą Ci śmieci, wtedy przelicza sie to na litry. także czytaj uważnie umowe. :)
_________________
Kochaj, to fajne jest.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2012-10-24, 20:49   

Wystarczyło iść do komunalki i zawiesic umowę, jak tak zrobiłam, gdy wyjeźdżałam, teraz wróciłam i wznowiłam wywóz, wina leży po twojej stronie.
Oni jadą w teren, opróżniaja kosze i nie zapisuja od kogo zabrali a od kogo nie. Umowea była i oni się wywiazali. Niestety...
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
torrent2 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Maj 2011
Posty: 257
Piwa: 38/19
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-10-24, 21:00   

Podejrzewam, że poprzednicy mają rację. Jednakże najważniejszymi przepisem w tym zakresie jest uchwała w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Wieluń: http://pl.scribd.com/doc/60881198/Untitled . Przejrzyj dokładnie tą uchwałę, może znajdziesz jakąś „furtkę”. Do tej uchwały stosować powinni się wszyscy, włącznie z PK.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
HandOfFury 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 4 razy
Wiek: 86
Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 292
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-10-24, 22:04   

"Płacę" bodajze 8 zł za kosz x litrów raz na dwa tygodnie - płatne na kwartał. Jakiś czas temu jak zaczął mnie już denerwować ten temat, to wystawiłem kosz i co się okazało - panowie którzy te śmieci zbierają maja napisane komu wywozić - jeśli ktoś nie zapłacił to nie zabierają, ale oplata za wywóz jest - ale czego ? Wystawiając kosz i tak muszę zapłacić mimo, iż usługa nie została wykonana co jest dla mnie chore... To tak jakbym nie wykonał zlecenia i żądał bym za to pieniędzy...
Dla mnie to czyste złodziejstwo.

Co do umowy, muszę się temu przyjrzeć. Jeśli nic nie uda się zrobić, to niestety zapłacę...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW