R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Naprawmy wspólnie komputer...
Autor Wiadomość
TR 
Przejeżdżał przez Wieluń
ToRa


Wiek: 51
Dołączył: 29 Maj 2010
Posty: 80
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-11-21, 12:39   Naprawmy wspólnie komputer...

Witam. Posiadam dwa komputery (niestety niesprawne), ale wydaje mi się, że można z nich złożyć jeden sprawny. Ew. może ktoś będzie posiadał jakąś sprawną, brakującą część (ja się na tym nie znam). Szukam chętnego, chętnych z branży IT, którzy chcieliby poskładać ten komputer. Moglibyśmy przekazać go do Domu Dziecka, Domu Samotnej Matki, może Wy coś zaproponujecie.

Pozdr,
Tomek ( tr1973@interia.pl, kom. 784 943 208)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
palyga007 
Czytał o Wieluniu


Dołączył: 06 Sty 2011
Posty: 45
Piwa: 1/2
Skąd: Okolice Wielunia
Wysłany: 2012-11-21, 15:36   

TR napisał/a:
Moglibyśmy przekazać go do Domu Dziecka, Domu Samotnej Matki, może Wy coś zaproponujecie.

Fajnie byłoby gdybyś podał chociaż podstawowe info na temat pamięci, procesora,dysku lub szacunkowego wieku sprzętu.
Jak zapewne wiesz komputery starzeją się bardzo szybko i być może nawet nie warto sobie głowy zawracać.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
michal_saper 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 5 razy
Wiek: 40
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 360
Piwa: 12/25
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-11-21, 16:37   

TR napisał/a:
Witam. Posiadam dwa komputery (niestety niesprawne), ale wydaje mi się, że można z nich złożyć jeden sprawny


Też nie do końca. Na przykład w jednym proc będzie ok, a w drugim spalony, z tym że ten pierwszy będzie marki Intel, a drugi AMD. Przyłączam się do sugestii poprzednika, podaj właściwości posiadanego sprzętu, lub zamieść dobrej jakości zdjęcia na których będzie widoczna informacja o podzespole.

W przypadku kiedy oba kompy są podobnego wieku, oraz na tej samej bazie AMD lub Intel, istnieje duże prawdopodobieństwo zlepienia jednego sprawnego.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
TR 
Przejeżdżał przez Wieluń
ToRa


Wiek: 51
Dołączył: 29 Maj 2010
Posty: 80
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-11-22, 17:17   

Dzięki za odpowiedzi. Miałem nadzieję, że ktoś w temacie, chętny i w miarę czasowy weźmie ten sprzęt do siebie na "warsztat" zobaczy co i jak. Jeżeli będzie czegoś brakować to można dać info na forum i gdzie się da. Może u kogoś zalega sprawna część. Postaram się dowiedzieć co mam ;-) Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
michal_saper 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 5 razy
Wiek: 40
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 360
Piwa: 12/25
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-12-02, 19:21   Re: Naprawmy wspólnie komputer...

TR napisał/a:
Witam. Posiadam dwa komputery (niestety niesprawne), ale wydaje mi się, że można z nich złożyć jeden sprawny.


Sprzęt trafił dziś do mnie. Komputer nr. 1 bazujący na socket A wymagał wymiany pamięci ram. Po wrzuceniu sprawnego modułu ożył. Na komputerze tym zainstalowano system Windows XP Prof. Niestety pamięć ram która trafiła do testu musiała zostać zdemontowana z uwagi iż jest mi potrzebna w prywatnym komputerze dziewczyny. Czyli na chwilę obecną mamy tu komputer przygotowany do użytku, ale po wrzuceniu w niego RAM-u min. 512 MB

Komputer nr. 2, zauważalnie nowszy posiada już interfejs SATA, i także bazuje na procesorze AMD. W chwili obecnej nie ustaliłem dokładnie jakim. Płyta MSI nie przewiduje żadnego portu AGP, za to dwa sloty PCI-E. Otrzymano kartę graficzną do testu. W komputerze tym padło zasilanie na skutek przegrzania jednego z głównych kondensatorów. Nie wiem natomiast, czy przy okazji nie uszkodziło innych podzespołów w komputerze, a może tak być. Generalnie, trzeba zakupić nowy zasilacz o mocy 450 W (zalecane powyżej 500 W) lub wymienić spalony kondensator. Polecam jednak nowy zasilacz.
ATX 24 pin plus 4 pin na proc.
2xSATA
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
TR 
Przejeżdżał przez Wieluń
ToRa


Wiek: 51
Dołączył: 29 Maj 2010
Posty: 80
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-12-04, 07:56   

Dzięki koledze michal_saper, który zajął się sprzętem i kol. maco61, który dostarczył kostki RAM jeden komputer jest póki co sprawny :) . Jak michal_saper jednak słusznie zauważył z darowiznami w naszym kraju należy uważać ;-) , trzeba więc zastanowić się jak to rozegrać.

Szukamy jeszcze zasilacza (j.w.) do drugiego kompa. Mogę zapłacić, po sprawdzeniu, że jest sprawny.

Pozdr
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW